Liga bułgarska - 1. kolejka First League: PFC Montana - FK Arda 1924 Kardzhali 3-3 (0-2)

8 sierpnia na Stadionie Ogosta odbył się pojedynek 1. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami PFC Montana i FK Arda. Spotkanie zakończyło się remisem 3-3. Na stadionie zasiadło 300 widzów.

Preslav Milenov Petrov 90' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna FK Arda wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Lachezar Kotev z drużyny gości. Była to siódma minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez zespół FK Arda w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie bramkę zdobył Milen Zhelev.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Arda w 34. minucie spotkania, gdy Svetoslav Svetlozarov zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Preslav Petrov.

Zespół FK Arda krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko minutę, ponieważ jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Borislav Baldzhiyski. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FK Arda: Milenowi Stoevowi w 50. i Milenowi Zhelevowi w 53. minucie.

W 56. minucie w zespole FK Arda doszło do zmiany. Rumen Rumenow wszedł za Lachezara Koteva. W następstwie utraty gola trener FK Arda postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Svetoslava Svetlozarova i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Kokonova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Borislavowi Baldzhiyskiemu z PFC Montana.

W 69. minucie Milen Zhelev został zastąpiony przez Deyana Lachezarova. W 70. minucie arbiter ukarał kartką Preslava Petrova, piłkarza gospodarzy. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w zespole FK Arda doszło do zmiany. Ivan Tilev wszedł za Emila Martinova.

Chwilę później trener PFC Montana postanowił wzmocnić linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Nikolaya Minkova. Na boisko wszedł Rosen Krasenov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trzeba było trochę poczekać, aby Vladimir Aytov wywołał eksplozję radości wśród kibiców PFC Montana, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie meczu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom PFC Montana: Marinowi Orlinovowi w 85. i Toniemu Tasevowi w 89. minucie.

W 87. minucie w drużynie PFC Montana doszło do zmiany. Yanko Angelov wszedł za Nikolaya Tsvetkova.

W 90. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik PFC Montana Preslav Petrov. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-3.

PFC Montana
85′ Marin Orlinov
Vasil Simeonov
 82′ Vladimir Aytov
Emil Martinov79′
Ivan Mihov
Milen Yankov Stoev50′
 48′ 90′ (samob.) 70′ Preslav Milenov Petrov
Petko Tanev Ganev
 49′ 67′ Borislav Baldzhiyski
Lachezar Kotev7′ 56′
Valeri Hristov
Matheus Izidorio Leoni
81′ Nikolay Minkov Minkov
Svetoslav Svetlozarov Kovachev  34′ 56′
87′ Nikolay Tsvetkov
Milen Zhelev  33′ 53′ 69′
Dimitar Vasilev Iliev
Spas Borislavov Delew
Sergey Sergeev Georgiev
Aleksandar Veselinov Georgiev
89′ Toni Tasev
Radoslav Vasilev
Filip Dimitrov
Mesut Yusuf
Stefan Lyubomirov Tsonkov
Andrija Bubnjar
87′ Yanko Atanasov Angelov
Lovre Knežević
Stefan Dimitrov Kamenov
Deyan Lachezarov Lozev69′
Vanyo Iliev Ivanov
Rumen Rumenow56′
81′ Rosen Krasenov Krastev
Ivan Angelov Tilev79′
Yordan Kanchev Yordanov
Ivan Kokonov56′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom PFC Montana, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna FK Arda w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.