Liga bułgarska - 1. kolejka First League: Lokomotiw Płowdiw - Slavia Sofia 0-1 (0-0)

W starciu 1. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 20 czerwca, zespół Lokomotiwu Płowdiw przegrał z Slavią Sofia 0-1 (0-0). Mecz na Stadionie Lokomotiv w Płowdiwie obejrzało 1 000 widzów.

1. kolejka Bułgaria - First League
2020-06-20 17:45 | Stadion: Stadion Lokomotiv | Widzów: 1000 | Arbiter: G. Dimitrov
Lokomotiw Płowdiw
Slavia Sofia
0
1
R. Kirilov 76'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 57 pojedynków jedenastka Slavii Sofia wygrała 26 razy i zanotowała 18 porażek oraz 13 remisów.

Od pierwszych minut zespół Lokomotiwu Płowdiw zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Slavii Sofia była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Slavia Sofia: Filipowi Yavorovowi w 28. i Milenowi Gamakowowi w 32. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Ventsislavowi Bengyuzovowi z Slavii Sofia. Trener Slavii Sofia postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Emila Svetoslavova i na pole gry wprowadził napastnika Radoslava Kirilova, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie Tsvetelin Chunchukov został zmieniony przez Ivayla Emilova. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Birsent Karagaren, piłkarz gospodarzy. W 71. minucie w jedenastce Lokomotiwu Płowdiw doszło do zmiany. Momcził Cwetanow wszedł za Lucasa Salinasa.

W tej samej minucie Josip Tomašević został zmieniony przez Dominique'a Malongę, a za Parvizchona Umarbaeva wszedł na boisko Mihovil-Jeronim Klapan, co miało wzmocnić zespół Lokomotiwu Płowdiw. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ventsislava Bengyuzova na Georgiego Tomova.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slavii Sofia w 76. minucie spotkania, gdy Radoslav Kirilov strzelił pierwszego gola. W 83. minucie Akinsola Akinyemi został zmieniony przez Kenana Muslimovicia, co miało wzmocnić jedenastkę Lokomotiwu Płowdiw. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Georgiego Yomova na Kaloyana Krasteva.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Antonisowi Stergiakisowi z zespołu gości.

Antonis Stergiakis90′
83′ Akinsola Akinyemi
Andrea Hristov
Dinis Costa Lima Almeida
Hristo Popadiyn
Lucas Gabriel Masoero Masi
Emil Viyachki
71′ Josip Tomašević
Ventsislav Bengyuzov54′ 75′
71′ Lucas Spinola Salinas
Milen Gamakow32′
76′ Parvizchon Umarbaev
Georgi Yomov90′
68′ Birsent Karagaren
Tsvetelin Chunchukov66′
Ilko Emilov Pirgov
Georgi Stoyanov Petkov
71′ Momcził Cwetanow
Petar Patev
76′ Mihovil-Jeronim Klapan
Konstantin Yaroslavov Ivanov
Valentino Pugliese
Georgi Tomov Valchev75′
Nikolay Stefanov Nikolaev
Ivaylo Emilov Dimitrov66′
71′ Dominique Malonga
Radoslav Kirilov Kirilov66′  76′
83′ Kenan Muslimović
Kaloyan Krastev90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.