Liga bułgarska - 1. kolejka First League: Lewski Sofia - Beroe Stara Zagora 0-2 (0-2)

10 sierpnia na Vivacom Arena - Georgi Asparuhov odbył się mecz 1. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Lewskiego Sofia i Beroe Stara Zagora. Starcie zakończyło się zwycięstwem Beroe Stara Zagora 2-0. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

1. kolejka Bułgaria - First League
2020-08-10 19:00 | Stadion: Vivacom Arena - Georgi Asparuhov | Widzów: 1000 | Arbiter: V. Valkov
Octávio 41'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Zespół Lewskiego Sofia wygrał aż 25 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko 14.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Beroe Stara Zagora: Krumowi Stanimirovowi w 22. i Georgiemu Angelovowi w 28. minucie.

W 34. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Lewskiego Sofia Simeon Sławczew.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Beroe Stara Zagora, zdobywając kolejną bramkę. W 41. minucie wynik na 0-2 podwyższył Octávio.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Na drugą połowę jedenastka Lewskiego Sofia wyszła w zmienionym składzie, za Simeona Sławczewa wszedł Zdravko Dimitrov. W 63. minucie w drużynie Beroe Stara Zagora doszło do zmiany. Ivan Minchev wszedł za Dima Naydenova.

W 74. minucie Krum Stanimirov został zastąpiony przez Aleksandara Vasileva. W 75. minucie w zespole Beroe Stara Zagora doszło do zmiany. Carlos Ohene wszedł za Octávia. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Beroe Stara Zagora: Steeve'owi Furtado w 84. i Alioune'owi Fallowi w 89. minucie.

Chwilę później trener Beroe Stara Zagora postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za pomocnika Ibrahimę Contégo wszedł Ilias Hassani, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Beroe Stara Zagora utrzymać prowadzenie.

Georgi Angelov28′
34′ (samob.) 46′ Simeon Sławczew
Hennadii Ganev
46′ Zdravko Minchev Dimitrov