Liga bułgarska - 1. kolejka First League: FK Arda 1924 Kardzhali - PFK Dunav Ruse 0-2 (0-2)

21 czerwca na Arena Arda w Kyrdżali odbył się pojedynek 1. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami FK Arda i Dunav Ruse. Mecz zakończył się zwycięstwem Dunav Ruse 2-0. Na stadionie zasiadło 250 widzów.

S. Shterev 38'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Dunav Ruse wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stoycha Ivanova z FK Arda, a w 14. minucie Ivayla Stefanova z drużyny przeciwnej.

W 23. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Stoycho Ivanov osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 11. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dunav Ruse w 24. minucie spotkania, gdy Grigor Ivaylov zdobył pierwszą bramkę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Dunav Ruse: Petkowi Valentinovowi w 30. i Mihailowi Milchevowi w 32. minucie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Dunav Ruse, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Svilen Shterev.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Drugą połowę zespół FK Arda rozpoczął w zmienionym składzie, za Svetoslava Svetlozarova wszedł Eray Ahmed. W 55. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Svilenowi Shterevowi z Dunav Ruse.

W 62. minucie Yulian Rumenov został zmieniony przez Daudeta N'Dongalę. Chwilę później trener FK Arda postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Ahmed Osman, a murawę opuścił Radoslav Vasilev. Między 77. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Blagoy Makendzhiev
11′ 23′ Stoycho Ivanov Atanasov
Svilen Shterev  38′ 55′
46′ Svetoslav Svetlozarov Kovachev
Ivaylo Stefanov Lazarov14′
Spas Borislavov Delew
Petko Valentinov Tsankov30′
Aleksandar Veselinov Georgiev
Grigor Ivaylov Dolapchiev  24′ 78′
78′ Ivan Kokonov
Fernando Henrique Quintela Cavalcante77′
64′ Radoslav Vasilev
Simeon Manuilov Ivanov78′ 88′
46′ Eray Ahmed Karadaya
Konstantin Plamenov Mitev
64′ Ahmed Osman
Atanas Veselinov Stambolov78′

Przewaga drużyny FK Arda w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Dunav Ruse w pierwszej połowie, w drugiej także trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast w drugiej jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Dunav Ruse w drugiej połowie wymienił czterech graczy.