Liga bułgarska - 1. kolejka First League: Etar Veliko Tarnovo - Tsarsko Selo 0-1 (0-1)

W spotkaniu 1. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 22 czerwca, drużyna Etaru Veliko Tarnovo przegrała z Tsarsko Selo 0-1 (0-1). Mecz na Stadionie Ivailo w Wielkim Tyrnowie obejrzało 1 000 widzów.

Wesley Natã 29'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Etaru Veliko Tarnovo wygrała dwa razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu dla Tsarsko Selo zdobył Wesley Natã w 29. minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Reyanowi Daskalovowi z jedenastki gości. Była to 36. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tsarsko Selo.

Na drugą połowę zespół Tsarsko Selo wyszedł w zmienionym składzie, za Simeona Krasimirova wszedł Dylan Bahamboula. W 61. minucie Ivan Stoyanov został zmieniony przez Pedro Lagoa.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 13 minut przed zakończeniem meczu, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ivanowi Skerlevowi i Ivaylowi Borislavovowi. Chwilę później trener Etaru Veliko Tarnovo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Florenta Bojaja. Na boisko wszedł Ivan Aleksandrov, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bozhidara Katsarova z Etaru Veliko Tarnovo, a w 86. minucie Miroslava Vladimirova z drużyny przeciwnej.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Tsarsko Selo doszło do zmiany. Ilia Dimitrov wszedł za Miroslava Vladimirova. W drugiej połowie nie padły bramki.

Rumen Ivaylov Gyonov
77′ Ivan Skerlev
Martin Kavdanski
Nikola Kolev
Leonardo Savicius Raimundo Fioravanti
Anton Kunchev Ognyanov
Reyan Daskalov36′
61′ Ivan Stoyanov Ivanov
Simeon Krasimirov Mechev46′
Milcho Angelov
Miroslav Vladimirov Budinov86′ 90′
80′ Florent Bojaj
Anderson Cordeiro Costa79′
85′ Bozhidar Katsarov
Georgi Minchev72′
Tonislav Yordanov Yordanov
Wesley Natã Wachholz  29′
Anatoliy Gospodinov
Kiril Stoyanov Troharov
61′ Pedro Manuel Grácio Lagoa
Ivaylo Ivanov Ivanov
80′ Ivan Aleksandrov Petkov
Toma Ivov Ushagelov72′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Etaru Veliko Tarnovo, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Zespół Etaru Veliko Tarnovo w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.