Liga bułgarska - 1. kolejka First League: Czerno More Warna - Lokomotiw Płowdiw 3-1 (1-1)

14 lipca na Stadionie Ticha w Warnie odbyło się spotkanie 1. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Czerno More Warna i Lokomotiwu Płowdiw. Mecz zakończył się zwycięstwem Czerno More Warna 3-1. Na stadionie zasiadło 1 300 widzów.

14 lipca  na Stadionie Ticha w Warnie odbyło się spotkanie  1. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Czerno More Warna  i Lokomotiwu Płowdiw. Mecz zakończył się zwycięstwem Czerno More Warna 3-1. Na stadionie zasiadło 1 300 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 pojedynków jedenastka Czerno More Warna wygrała 22 razy i zanotowała 21 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Lokomotiwu Płowdiw nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie Ante Aralica dał prowadzenie swojej drużynie.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie gola wyrównującego strzelił Aristote N'Dongala.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie Arhan Isuf został zastąpiony przez Elitona Juniora. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ante Aralice i Miroslavowi Enchevowi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Czerno More Warna w 52. minucie spotkania, gdy Ismail Isa zdobył drugą bramkę. Między 61. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Czerno More Warna i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Lokomotiwu Płowdiw postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Parvizchona Umarbaeva i na pole gry wprowadził napastnika Alena Ožbolta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 68. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Lokomotiwu Płowdiw Dimityr Iliew. W 69. minucie kartką został ukarany Eliton Junior, zawodnik Lokomotiwu Płowdiw.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Już w najbliższy piątek drużyna Lokomotiwu Płowdiw rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Slavia Sofia. Natomiast w sobotę CSKA Sofia będzie gościć zespół Czerno More Warna.