Liga bułgarska - 1. kolejka First League: Czerno More Warna - Lokomotiw Płowdiw 3-1 (1-1)

14 lipca na Stadionie Ticha w Warnie odbyło się spotkanie 1. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Czerno More Warna i Lokomotiwu Płowdiw. Mecz zakończył się zwycięstwem Czerno More Warna 3-1. Na stadionie zasiadło 1 300 widzów.

A. Aralica 15'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 pojedynków jedenastka Czerno More Warna wygrała 22 razy i zanotowała 21 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Lokomotiwu Płowdiw nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie Ante Aralica dał prowadzenie swojej drużynie.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie gola wyrównującego strzelił Aristote N'Dongala.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie Arhan Isuf został zastąpiony przez Elitona Juniora. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ante Aralice i Miroslavowi Enchevowi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Czerno More Warna w 52. minucie spotkania, gdy Ismail Isa zdobył drugą bramkę. Między 61. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Czerno More Warna i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Lokomotiwu Płowdiw postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Parvizchona Umarbaeva i na pole gry wprowadził napastnika Alena Ožbolta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 68. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Lokomotiwu Płowdiw Dimityr Iliew. W 69. minucie kartką został ukarany Eliton Junior, zawodnik Lokomotiwu Płowdiw.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Martin Lukov
50′ Miroslav Enchev
Josip Tomašević
66′ 80′ Erickson Patrick Correia Andrade
Momcził Cwetanow62′
 29′ 88′ Aristote N'Dongala
Georgi Iliev Rusev78′
Wasił Panajotow
Parvizchon Umarbaev66′
Martin Yankov Minchev
Ante Aralica  15′ 50′
 52′ 85′ Ismail Isa Mustafa
Dimityr Iliew 68′ (samob.)
61′ Rodrigo Henrique Santana da Silva
Birsent Karagaren
Ivan Dichevski
Ilko Emilov Pirgov
85′ Dani Kiki
Lucas Gabriel Masoero Masi
80′ Ionut Neagu
Edin Bahtić78′
Martin Rosenov Kostadinov
Eliton Pardinho Torreta Junior49′ 69′
Jorge Vinícius Oliveira Alves
Petar Vitanov
88′ Álvaro Jordão Pinto Silva Cardoso
Alen Ožbolt66′
Emil Emilov Yanchev
Oktay Shenol Yusein

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.