Liga bułgarska - 1. kolejka First League: Botev Vratsa - Łudogorec Razgrad 3-1 (1-0)

W starciu 1. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 8 sierpnia, drużyna Botevu Vratsa wygrała z Łudogorcem Razgrad 3-1 (1-0). Mecz na Stadionie Hristo Botev obejrzało 500 widzów.

1. kolejka Bułgaria - First League
2020-08-08 19:00 | Stadion: Stadion Hristo Botev | Widzów: 500 | Arbiter: N. Popov
Cauly 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Łudogorca Razgrad wygrała aż dziewięć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 31. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Botevu Vratsa i jedną drużynie przeciwnej.

W 33. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Swietosław Djakow osłabiając drużynę Łudogorca Razgrad. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 11. minucie. W 42. minucie w drużynie Botevu Vratsa doszło do zmiany. Vladislav Zdravkov wszedł za Daniela Hristova. W tej samej minucie Jakub Świerczok został zmieniony przez Stéphane'a Badjego.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Botevu Vratsa otworzyli wynik. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Waleri Domowczyjski.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Botevu Vratsa.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie wynik na 2-0 podwyższył Daniel Genov.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Cauly'ego z Łudogorca Razgrad, a w 60. minucie Ventsislava Kercheva z drużyny przeciwnej. Między 59. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Botevu Vratsa: Waleri Domowczyjski, Pedro Lagoa, na ich miejsce weszli: Wellington, Hristo Evtimov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bernarda Tekpeteya, Aniceta Andrianantenainy zajęli: Dominik Ivilin, Alex Santana.

Trzeba było trochę poczekać, aby Petar Atanasov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Botevu Vratsa, strzelając kolejnego gola w 82. minucie spotkania. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił z rzutu karnego Cauly.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Renan dos Santos
23′ Dimitar Hristov Burov
Neuciano de Jesus Gusmão
60′ Ventsislav Kerchev
Dragos Grigore
Ilia Milanow
Georgi Ilkov Terziev
 82′ Petar Atanasov
Anton Nedyalkov
82′ Pedro Manuel Grácio Lagoa
Anicet Abel Andrianantenaina60′
42′ Daniel Hristov Gadzhev
Swietosław Djakow11′ 33′
Alassane N'Diaye
Cauly Oliveira Souza  90′ (k.) 56′
Atanas Tsankov Zehirov
Mavis Tchibota Dufounou
 43′ 31′ 66′ Waleri Domowczyjski
Jakub Świerczok42′
 47′ Daniel Nedyalkov Genov
Bernard Tekpetey59′
Hristo Mitov
Vladislav Boykov Stoyanov
Aleksandar Stanisavljević
Cosmin Iosif Moti
82′ Hristo Evtimov Zlatinski
Stéphane Badji42′
Miroslav Kalinov Marinov
Dominik Ivilin Yankov59′
Vasil Nikolaev Dobrev
Alex Paulo Menezes Santana60′
66′ Wellington Brito Tom
Ilker Ilkov Budinov
42′ Vladislav Zdravkov Uzunov

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast w drugiej jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.