Liga bułgarska - 0. kolejka First League: Slavia Sofia - FK Etar Veliko Târnovo 1-0 (1-0)

20 maja na Stadionie Slavija odbyło się starcie rozgrywek bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Slavii Sofia i Etaru Veliko Tarnovo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Slavii Sofia 1-0. Na stadionie zasiadło 370 widzów.

G. Yomov 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Etaru Veliko Tarnovo wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Slavii Sofia w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Georgi Yomov.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Slavii Sofia.

W 64. minucie Slavcho Shokolarov został zastąpiony przez Darka Tasevskiego. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Etaru Veliko Tarnovo doszło do zmiany. Ivan Stoyanov wszedł za Alasanę Manneha.

W tej samej minucie trener Etaru Veliko Tarnovo postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Milcho Angelov, a murawę opuścił Veljko Batrović. Po chwili trener Slavii Sofia postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Radoslava Kirilova wszedł Preslav Petrov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Georgiego Stoyanova z Slavii Sofia, a w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku Yaniego Pehlivanova z drużyny przeciwnej.

Minutę później w jedenastce Slavii Sofia doszło do zmiany. Dimitar Kirilov wszedł za Georgiego Yomova. W drugiej połowie nie padły bramki.

Bojaj
88′ Georgi Stoyanov Petkov
Ventsislav Ivanov Vasilev
64′ Slavcho Petrov Shokolarov
Veljko Batrović79′
Dimitar Valentinov Velkovski
Alasana Manneh79′
 45′ 90′ Georgi Yomov
Daniel Mladenov
Tsvetelin Chunchukov
Rumen Rumenow
85′ Radoslav Kirilov Kirilov
Krum Stanimirov Stoyanov
Vladislav Zdravkov Uzunov
Florent Bojaj
Georgi Nikolaev Georgiev
Anatoliy Gospodinov
85′ Preslav Ivelinov Petrov
Artjom Artjunin
Aleksandar Stanisavljević
Ivan Skerlev
Hristo Biser Ivanov
Ilia Dimitrov Dzhamov
64′ Darko Tasevski
Ivan Stoyanov Ivanov79′
Filip Yavorov Krastev
Milcho Angelov79′
90′ Dimitar Kirilov Stoyanov
Aleksandar Veselinov Georgiev

Zespół Etaru Veliko Tarnovo miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Slavii Sofia w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.