3. kolejka A PFG: FK Vitosha Bistritsa - FK Etar Veliko Târnovo 3-0 (1-0)

W pojedynku 3. kolejki bułgarskiej A PFG, który rozegrany został 15 kwietnia, drużyna Vitoshy Bistrita zwyciężyła z Etarem Veliko Tarnovo 3-0 (1-0). Mecz na Stadionie Vitosha w Bistritsie obejrzało 80 widzów.

3. kolejka Bułgaria - A PFG
2019-04-15 19:00 | Stadion: Stadion Vitosha | Widzów: 80 | Arbiter: N. Gadzhalov
S. Hristov 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Etaru Veliko Tarnovo wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitoshy Bistrita w 25. minucie spotkania, gdy Emil Nikolaev zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Grigor Dolapchiev z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vitoshy Bistrita.

Jedenastka Etaru Veliko Tarnovo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ivan Valchanov.

Trener Etaru Veliko Tarnovo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Milcha Angelova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ivan Stoyanov. W 69. minucie sędzia ukarał kartką Florenta Bojaja, zawodnika Etaru Veliko Tarnovo. W 73. minucie za Grigora Dolapchieva wszedł Stefan Veselinov.

W tej samej minucie w zespole Etaru Veliko Tarnovo doszło do zmiany. Daniel Mladenov wszedł za Florenta Bojaja. Chwilę później trener Vitoshy Bistrita postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Kristiyan Kochilov, a murawę opuścił Ivaylo Lazarov. Od 81. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Vitoshy Bistrita i jedną drużynie przeciwnej.

W 83. minucie Nikola Kolev został zmieniony przez Rumena Rumenowa, co miało wzmocnić drużynę Etaru Veliko Tarnovo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emila Nikolaeva na Georgiego Amzina.

Trzeba było trochę poczekać, aby Stefan Veselinov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vitoshy Bistrita, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku meczu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Plamen Galabov
90′ Yulian Popev
Zdravko Iliev Zapryanov
Lachezar Kotev
Veljko Batrović
75′ Ivaylo Stefanov Lazarov
Nikola Kolev81′ 83′
 25′ 88′ Emil Nikolaev Gargorov
Alasana Manneh
Chetin Sadula
Georgi Zdravkov Sarmov
Petko Tsankov
Ivan Stoyanov Ivanov68′
 58′ Ivan Valchanov
Florent Bojaj69′ 73′
45′ 73′ Grigor Dolapchiev
Ivan Skerlev
88′ Georgi Plamenov Amzin
Ventsislav Ivanov Vasilev
75′ Kristiyan Kochilov
Daniel Mladenov73′
Nasko Milev
Rumen Rumenow83′
73′  90′ 88′ Stefan Veselinov Hristov
Milcho Angelov68′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Vitoshy Bistrita, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.