3. kolejka A PFG: FK Botev Plovdiv - Czerno More Warna 0-2 (0-0)

W pojedynku 3. kolejki bułgarskiej A PFG, który rozegrany został 13 kwietnia, drużyna Botevu Plovdiv przegrała z Czerno More Warna 0-2 (0-0). Mecz na Sporten kompleks Botev 1912 obejrzało 1 200 widzów.

3. kolejka Bułgaria - First League
2019-04-13 16:30 | Stadion: Sporten kompleks Botev 1912 | Widzów: 1200 | Arbiter: G. Davidov
FK Botev Plovdiv
Czerno More Warna
0
2
Patrick Andrade 83',88'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań jedenastka Botevu Plovdiv wygrała 10 razy i zanotowała pięć porażek oraz sześć remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Botevu Plovdiv wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vasila Shopova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Radoslav Apostolov. Trener Czerno More Warna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Jorginho, a murawę opuścił Mehdi Fennouche.

W 60. minucie Anton Karaczanakow został zmieniony przez Kristiana Dobreva.

Dopiero pod koniec meczu Patrick Andrade wywołał eksplozję radości wśród kibiców Czerno More Warna, zdobywając bramkę w 83. minucie pojedynku.

W 88. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Patrick Andrade z Czerno More Warna. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Viktor Viktorov Genev
52′ Radoslav Apostolov
Erickson Patrick Correia Andrade  83′, 88′
Lachezar Baltanov
Aristote N'Dongala
60′ Anton Karaczanakow
Lachezar Yordanov
60′ Kristian Dobrev
Jorge Vinícius Oliveira Alves55′
52′ Vasil Shopov
Rodrigo Henrique Santana da Silva79′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Botevu Plovdiv w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.