3. kolejka A PFG: CSKA Sofia - Beroe Stara Zagora 2-0 (1-0)

W starciu 3. kolejki bułgarskiej A PFG, które rozegrane zostało 13 kwietnia, drużyna CSKA Sofia zwyciężyła z Beroe Stara Zagora 2-0 (1-0). Mecz na Stadionie Bâlgarska Armija obejrzało 2 300 widzów.

3. kolejka Bułgaria - First League
2019-04-13 19:00 | Stadion: Stadion Bâlgarska Armija | Widzów: 2300 | Arbiter: V. Zhelezov
CSKA Sofia
Beroe Stara Zagora
2
0
Evandro 13'
K. Malinov 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Jedenastka CSKA Sofia wygrała aż 32 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko trzy.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W piątej minucie Tiago Rodrigues zastąpił Valentina Ivaylova.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Beroe Stara Zagora: Aleksandarowi Cwetkowowi w 8. i Nikicie Baranovowi w 12. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CSKA Sofia w 13. minucie spotkania, gdy Evandro zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Między 32. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Beroe Stara Zagora i dwie drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Beroe Stara Zagora postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu na plac gry wszedł Milen Zhelev, a murawę opuścił Nikita Baranov. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CSKA Sofia.

W 59. minucie w zespole Beroe Stara Zagora doszło do zmiany. Martin Kamburow wszedł za Rúbena Brígida. A trener CSKA Sofia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alego Sowego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż 10 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Evandro. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole Beroe Stara Zagora doszło do zmiany. Vladimir Gadzhev wszedł za Meledje Omnibesa. Między 76. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Beroe Stara Zagora i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka Beroe Stara Zagora ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 89. minucie wynik na 2-0 podwyższył Kristiyan Malinov.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania w drużynie CSKA Sofia doszło do zmiany. Bozhidar Chorbadzhiyski wszedł za Kristiyana Malinova. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

CSKA Sofia
85′ Vytautas Cerniauskas
Duszan Pernis
Nuno Miguel Adro Tomás
Erol Erdal Alkan41′
Nikołaj Bodurow
Ivan Bandałowski
36′ Ivan Turitsov
Nikita Baranov12′ 45′
 89′ 90′ Kristiyan Aleksandrov Malinov
Pedro Miguel Pina Eugénio81′
Ruben Pinto
Aleksandar Cwetkow8′
5′ Tiago Filipe Sousa Nóbrega Rodrigues
Rúben Luís Maurício Brígido59′
Angel Stefanov Lyaskov
Carlos Ohene32′
Jorge Fernando Barbosa Intima
Meledje Djedjan Omnibes33′ 75′
 13′ (k.) 35′ 66′ Evandro da Silva
Aleksandar Vasilev
Henrique Roberto Rafael
Buomesca Tué Na Bangna
Dante Stipica
Georgi Argilashki
90′ Bozhidar Chorbadzhiyski
Vladimir Georgiev Gadzhev75′
Stoycho Ivanov Atanasov
Stoyan Georgiev Ivanov
5′ Valentin Ivaylov Antov
Matheus Izidorio Leoni
Yoan Hristov Baurenski
Ivan Minchev
Martin Ognyanov Smolenski
Milen Zhelev45′
66′ Ali Sowe
Martin Kamburow59′ 76′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy siedem.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.