2. kolejka A PFG: FK Vereya Stara Zagora - FK Vitosha Bistritsa 0-2 (0-1)

W starciu 2. kolejki bułgarskiej A PFG, które rozegrane zostało 6 kwietnia, zespół Vereya Stara Zagora przegrał z Vitoshą Bistrita 0-2 (0-1). Mecz na Trace Arena obejrzało 70 widzów.

E. Gargorov 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Vitoshy Bistrita wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitoshy Bistrita w 12. minucie spotkania, gdy Grigor Dolapchiev zdobył pierwszą bramkę.

Między 14. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Vereya Stara Zagora i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vitoshy Bistrita.

Drugą połowę drużyna Vereya Stara Zagora rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bozhidara Atanasova wszedł Steliyan Kolev. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Bedriemu Ryustemovowi z zespołu gospodarzy. Była to 66. minuta pojedynku.

W 70. minucie za Chetina Sadulę wszedł Daniel Kutev. W 72. minucie boisko opuścili piłkarze Vereya Stara Zagora: Gabriel Plamenov, Hrvoje Rizvanović, a na ich miejsce weszli Velin Zhivkov, Veselin Plamenov. Po chwili trener Vitoshy Bistrita postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Kristiyan Kochilov, a murawę opuścił Lachezar Kotev.

Jedenastka Vereya Stara Zagora ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik ustalił Emil Nikolaev.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu w zespole Vitoshy Bistrita doszło do zmiany. Georgi Amzin wszedł za Ivayla Lazarova. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Ventsislav Bonev
14′ Ivo Ivanov Ivanov
Mihail Milchev
Theofilos Kouroupis
Yulian Popev
72′ Veselin Plamenov Veskov
Lachezar Kotev17′ 80′
Stanislav Aleksandrov Malamov
Emil Nikolaev Gargorov  80′
66′ Bedri Ryustemov
Chetin Sadula70′
42′ Denislav Stefanov Stanchev
Ivaylo Stefanov Lazarov83′
Branislav Vasiljević
Ivan Valchanov
72′ Velin Zhivkov Zhelyazkov
Petko Valentinov Tsankov
46′ Bozhidar Atanasov Hristov
Georgi Slavchev Kupenov
72′ Gabriel Plamenov Zhelyazkov
Georgi Plamenov Amzin83′
Stiliyan Valentinov Tenev
Kristiyan Kochilov80′
46′ Steliyan Kolev Kolev
Daniel Kutev70′
72′ Hrvoje Rizvanović
Nasko Lenkov Milev

Wyjątkowa nieporadność napastników Vereya Stara Zagora była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Vitoshy Bistrita postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.