2. kolejka A PFG: Czerno More Warna - Lewski Sofia 0-1 (0-1)

7 kwietnia na Stadionie Ticha w Warnie odbył się mecz 2. kolejki bułgarskiej A PFG pomiędzy drużynami Czerno More Warna i Lewsi Sofii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lewsi Sofii 1-0. Na stadionie stawiło się 4 200 widzów.

S. Kostov 16'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 55 pojedynków drużyna Lewsi Sofii wygrała 33 razy i zanotowała 11 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Stanislav Yordanov dla drużyny Lewsi Sofii. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lewski Sofia: Nunowi Reisowi w 17. i Khalyowi Iyane'owi w 41. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lewsi Sofii.

W 58. minucie w zespole Czerno More Warna doszło do zmiany. Aristote N'Dongala wszedł za Mehdiego Fennouchego. W 60. minucie żółtą kartkę dostał Patrick Andrade z drużyny gospodarzy.

W 68. minucie Rodrigo został zmieniony przez Radoslava Vasileva. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Louis Nganioni, piłkarz gości. Po chwili trener Lewsi Sofii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Bogdana Vaštšuka. Na boisko wszedł Anthony Belmonte, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w jedenastce Czerno More Warna doszło do zmiany. Joakim Balmy wszedł za Martina Yankova. W 83. minucie czerwoną kartkę obejrzał Louis Nganioni, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Radoslava Vasileva z Czerno More Warna, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Zhivka Milanova z drużyny przeciwnej.

Zhivko Milanov90′
60′ Erickson Patrick Correia Andrade
Louis Nganioni70′ 83′
Wasił Panajotow
Nuno Miguel Pereira Reis17′
Martin Rosenov Kostadinov
Khaly Iyane Thiam41′
77′ Martin Yankov Minchev
Martin Raynov
58′ Mehdi Fennouche
Bogdan Vaštšuk77′
Jorge Vinícius Oliveira Alves
Stanislav Ivaylov Ivanov90′
68′ Rodrigo Henrique Santana da Silva
Stanislav Yordanov Kostov  16′ 85′
Georgi Georgiev Kitanov
Nikolay Lachezarov Krastev
77′ Joakim Balmy
Deyan Viktorov Ivanov
Stefan Stanchev
Anthony Belmonte77′
Dani Kiki
Waleri Bożinow
58′ Aristote N'Dongala
Sergiu Florin Buș85′
Petar Vitanov
Martin Detelinov Petkov
68′ 86′ Radoslav Vasilev
Iliya Yurukov90′

Przewaga jedenastki Czerno More Warna w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Lewsi Sofii otrzymali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.