Vasco da Gama - Porto Alegre 0-2 (0-1). Liga brazylijska - 36. kolejka Serie A

14 lutego na Estádio Club de Regatas Vasco da Gama w Rio de Janeiro odbyło się starcie 36. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Vasco da Gama i Porto Alegre. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Porto Alegre 2-0.

36. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-14 20:00 | Stadion: Estádio Club de Regatas Vasco da Gama | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
CR Vasco da Gama
Internacional Porto Alegre
0
2
Rodrigo Dourado 10'
Thiago Galhardo 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 mecze zespół Porto Alegre wygrał 16 razy i zanotował 11 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto Alegre w 10. minucie spotkania, gdy Rodrigo Dourado strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Moisés.

Między 18. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Porto Alegre.

Trener Porto Alegre postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Rodrigo Lindoso, a murawę opuścił Mauricio. W 64. minucie Bruno Gomes został zastąpiony przez Juninha.

Na murawie, jak to często zdarzało się Vasco da Gama w tym sezonie, pojawił się Neto Borges, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Henrique. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Porto Alegre: Víctorowi Cueście w 77. i Moisésowi w 79. minucie. W 82. minucie sędzia wskazał na wapno, ale Germán Cano spudłował fatalnie. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W 88. minucie Léo Matos został zmieniony przez Yaga Pikachu, co miało wzmocnić jedenastkę Vasco da Gama. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yuri Alberto na João Peglowa oraz Rodriga Dourada na João de Souzę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Marcelo Lomba, zawodnik Porto Alegre.

Zespół Vasco da Gama ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Trzy minuty później wynik ustalił Thiago Galhardo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł João Peglow.

W doliczonej siódmej minucie pojedynku kartkę dostał Thiago Galhardo z zespołu gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Marcelo Lomba do Nascimento90′
88′ Leonardo de Matos Cruz
Rodinei Marcelo de Almeida45′
Ricardo Queiroz de Alencastro Graça
Lucas Ribeiro dos Santos
Leandro Castán da Silva
Víctor Leandro Cuesta77′
76′ Henrique Silva Milagres
Moisés Roberto Barbosa79′
18′ 64′ Bruno Gomes da Silva Clevelário
Rodrigo Dourado Cunha  10′ 90′
82′ (k.) Germán Ezequiel Cano
Yuri Alberto Monteiro da Silva90′
Lucas Alexandre Galdino de Azevedo
Danilo Fernandes Batista
76′ Vivaldo Borges dos Santos Neto
João Lucas de Souza Cardoso90′
64′ Alexandre de Almeida Silva Júnior
Thiago Galhardo do Nascimento Rocha72′  90′ 90′
Gabriel Fortes Chaves
Rodrigo Oliveira Lindoso46′
Andrey Ramos do Nascimento
Gustavo Nonato Santana71′
88′ Glaybson Yago Souza Lisboa
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Ygor de Oliveira Ferreira
Abel Mathías Hernández Platero
Tiago Rodrigues dos Reis
João Gabriel Martins Peglow90′

Przewaga jedenastki Vasco da Gama w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Jedenastka Porto Alegre zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy sześć.

Drużyna Vasco da Gama w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.