Vasco da Gama - Fluminense 1-1 (0-1). Liga brazylijska - 25. kolejka Serie A

14 grudnia na Estádio Club de Regatas Vasco da Gama w Rio de Janeiro odbył się pojedynek 25. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Vasco da Gama i Fluminense. Mecz zakończył się remisem 1-1.

25. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-14 00:30 | Stadion: Estádio Club de Regatas Vasco da Gama | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
CR Vasco da Gama
Fluminense Rio de Janeiro
1
1
G. Cano 90'
Wellington Silva 10'

Zespół Fluminense bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 starcia zespół Vasco da Gama wygrał 13 razy i zanotował siedem porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Fluminense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie bramkę zdobył Wellington Silva.

Między 16. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Vasco da Gama i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fluminense.

W 52. minucie Húdson zastąpił Yaga Felipe'a. W 58. minucie w drużynie Vasco da Gama doszło do zmiany. Henrique wszedł za Neta Borgesa.

Trener Vasco da Gama postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Marcosa Júniora i na pole gry wprowadził napastnika Tallesa Magna, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w drużynie Vasco da Gama doszło do zmiany. Carlinhos wszedł za Gustava Torresa. W 69. minucie arbiter ukarał kartką Léo Matosa, zawodnika Vasco da Gama.

Chwilę później trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Ganso, a murawę opuścił Wellington Silva. Między 80. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Vasco da Gama i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze Vasco da Gama otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonej drugiej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Germán Cano. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Leonardo Gil.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Marcos Felipe de Freitas Monteiro
69′ Leonardo de Matos Cruz
Igor de Carvalho Julião
16′ Jadson Cristiano Silva de Morais
Luccas Claro dos Santos
Leandro Castán da Silva
Matheus Ferraz Pereira
45′ 58′ Vivaldo Borges dos Santos Neto
Egídio de Araújo Pereira Júnior
80′ Leonardo Roque Gil
Anderson Luis de Carvalho84′
40′ 62′ Gustavo Adolfo Torres Grueso
Húdson Rodrigues dos Santos52′
80′ Vinícius dos Santos de Oliveira Paiva
Michel Daryl Araújo Villar72′
62′ Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior
Yuri Oliveira Lima
Martín Nicolás Benítez
Marcos Paulo Costa do Nascimento84′
 90′ Germán Ezequiel Cano
Marcílio Florêncio Mota Filho
58′ Henrique Silva Milagres
Paulo Henrique Chagas de Lima72′
Alexandre de Almeida Silva Júnior
Yago Felipe da Costa Rocha52′ 88′
Andrey Ramos do Nascimento
André Trindade da Costa Neto84′
62′ Carlos Vinícius Santos de Jesus
Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
Glaybson Yago Souza Lisboa
Caio Fernando de Oliveira72′
62′ 82′ Talles Magno Bacelar Martins
Fred84′
80′ Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano
Fernando José Pacheco Rivas
Tiago Rodrigues dos Reis
Miguel Silveira dos Santos

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Vasco da Gama, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Vasco da Gama w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.