Vasco da Gama - Botafogo 3-0 (1-0). Liga brazylijska - 29. kolejka Serie A

W meczu 29. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 11 stycznia, zespół Vasco da Gama wygrał z Botafogo 3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio Club de Regatas Vasco da Gama w Rio de Janeiro.

29. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-11 00:30 | Stadion: Estádio Club de Regatas Vasco da Gama | Arbiter: Raphael Claus
Yago Pikachu 90'

Jedenastka Botafogo przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 starć drużyna Vasco da Gama wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Talles Magno wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vasco da Gama, strzelając gola w 22. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Henrique.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vasco da Gama.

Na drugą połowę drużyna Botafogo wyszła w zmienionym składzie, za Warleya wszedł Bruno Nazário. Trener Botafogo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Salomon Kalou, a murawę opuścił Rhuan.

W 54. minucie Romildo zastąpił Cícerę. Między 66. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Vasco da Gama: Juninho, Cayo Tenório, Leonardo Gil, na ich miejsce weszli: Andrey, Jadson, Caio Lopes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kelvina, Kevina zajęli: Alexander Lecaros, Federico Barrandeguy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vasco da Gama w 77. minucie spotkania, gdy Andrey zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Germán Cano.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Vasco da Gama doszło do zmiany. Gabriel Pec wszedł za Tallesa Magna. Trener Vasco da Gama wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marcosa Júniora. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Bruno Gomes. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vasco da Gama w 90. minucie spotkania, gdy Yago Pikachu strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Jedyną kartkę w meczu dostał Yago Pikachu z zespołu gospodarzy. Była to 90. minuta pojedynku.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Diego Cavalieri
74′ Cayo Henrique Nascimento Ferreira
Victor Luis Chuab Zamblauskas
66′ Alexandre de Almeida Silva Júnior
José Welison da Silva
 90′ (k.) 90′ Glaybson Yago Souza Lisboa
Kelvin Mateus de Oliveira66′
 22′ 86′ Talles Magno Bacelar Martins
Warley Leandro da Silva46′
74′ Leonardo Roque Gil
Romildo Del Piage de Souza54′
87′ Bruno Gomes da Silva Clevelário
Federico Barrandeguy Martino76′
74′ Jadson Cristiano Silva de Morais
Gustavo Cascardo de Assis
87′ Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior
Helerson Mateus do Nascimento
86′ Gabriel Fortes Chaves
Salomon Kalou46′
74′ Caio Lopes da Costa Schoell
Alexander Lecaros Aragón66′
66′  77′ Andrey Ramos do Nascimento