Vasco da Gama - Atlético Mineiro 3-2 (2-0). Liga brazylijska - 32. kolejka Serie A

W meczu 32. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 24 stycznia, zespół Vasco da Gama wygrał z Atlético Mineiro 3-2 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Club de Regatas Vasco da Gama w Rio de Janeiro.

32. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-24 01:00 | Stadion: Estádio Club de Regatas Vasco da Gama | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
Eduardo Sasha 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 starcia jedenastka Atlético Mineiro wygrała 12 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie kartką został ukarany Léo Matos, zawodnik Vasco da Gama.

W 15. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale Hyoran nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości.

W tym czasie to piłkarze Vasco da Gama otworzyli wynik. W 18. minucie bramkę zdobył Germán Cano. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Léo Matos.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vasco da Gama w 32. minucie spotkania, gdy Yago Pikachu zdobył drugą bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Yago Pikachu z Vasco da Gama.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie kartkę dostał Talles Magno, zawodnik gospodarzy.

W 59. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Germán Cano z Vasco da Gama. Przy strzeleniu gola asystował Martín Benítez.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia przyznał kartkę Jairowi z jedenastki gości. Chwilę później trener Atlético Mineiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Nathan, a murawę opuścił Guilherme Arana. W tej samej minucie w drużynie Atlético Mineiro doszło do zmiany. Marrony wszedł za Jeffersona Savarina.

W tej samej minucie za Eduarda Vargasa wszedł Eduardo Sasha.

Piłkarze Atlético Mineiro szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Hyoran. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Eduardo Sasha.

Kibice Vasco da Gama nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gabriela Peca. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Talles Magno. W samej końcówce spotkania arbiter pokazał kartkę Caiowi Lopesowi z Vasco da Gama.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Eduardo Sasha. Bramka padła po podaniu Hyorana.

Drużynie Atlético Mineiro zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Vasco da Gama.

Everson Felipe Marques Pires
14′ 87′ Leonardo de Matos Cruz
Jair Rodrigues Júnior61′
 32′ 42′ 87′ Glaybson Yago Souza Lisboa
Marcos da Silva França
57′ 72′ Talles Magno Bacelar Martins
Guilherme Arana Lopes64′
87′ Leonardo Roque Gil
Allan Rodrigues de Souza
76′ Martín Nicolás Benítez
Hyoran Kauê Dalmoro  67′ 15′ (k.)
 18′, 59′ Germán Ezequiel Cano
Eduardo Vargas64′
Lucas Alexandre Galdino de Azevedo
Rafael Pires Monteiro
87′ Werley Ananias da Silva
Leandro Bagy Victor
Vivaldo Borges dos Santos Neto
Réver Humberto Alves de Araújo
Matheus dos Santos Miranda
Mariano Ferreira Filho
87′ Cayo Henrique Nascimento Ferreira
Igor Rabello da Costa
Alexandre de Almeida Silva Júnior
Dylan Felipe Borrero Caicedo
72′ Gabriel Fortes Chaves
Nathan Allan de Souza64′
87′ 89′ Caio Lopes da Costa Schoell
Alan Steven Franco Palma
Andrey Ramos do Nascimento
Calebe Gonçalves Ferreira da Silva
76′ Carlos Vinícius Santos de Jesus
Eduardo Colcenti Antunes64′  90′
Ygor de Oliveira Ferreira
Marrony da Silva Liberato Silveira64′
Vinícius dos Santos de Oliveira Paiva
Sávio Moreira de Oliveira

Przewaga drużyny Atlético Mineiro w posiadaniu piłki była ogromna (74 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze Vasco da Gama dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Atlético Mineiro w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.