Sport Recife - Atlético Mineiro 2-3 (1-1). Liga brazylijska - 37. kolejka Serie A

W meczu 37. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 21 lutego, zespół Sport Recife przegrał z Atlético Mineiro 2-3 (1-1). Pojedynek odbył się na Estádio Adelmar da Costa Carvalho.

37. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-21 20:00 | Stadion: Estádio Adelmar da Costa Carvalho | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Marrony 90'

Jedenastka Atlético Mineiro bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Drużyna Atlético Mineiro wygrała aż 11 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Atlético Mineiro nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Jair.

W 14. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Eduarda Sashę z Atlético Mineiro, a w 20. minucie Ronalda z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Sport Recife odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 33. minucie gola wyrównującego strzelił Dalberto. Bramka padła po podaniu Juniora Tavaresa.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Marcão z Sport Recife. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Kibice Sport Recife nie mogli już doczekać się wprowadzenia Márcia Araúję. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ronaldo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

W 50. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Sport Recife Rafael Thyere. W 60. minucie Keno został zmieniony przez Marrony'ego.

W tej samej minucie trener Atlético Mineiro postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Alan Franco, a murawę opuścił Calebe. Między 63. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sport Recife: Chico, Marquinhos, Marcão, na ich miejsce weszli: Ewerton, Gustavo, Luciano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Eduarda Sashy, Jaira zajęli: Eduardo Vargas, Federico Zaracho. Między 75. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Atlético Mineiro i jedną drużynie przeciwnej. W 87. minucie Thiago Neves wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gustava ze Sport Recife, a w szóstej minucie doliczonego czasu spotkania Júniora Alonsa z drużyny przeciwnej. Minus dwie minuty później w zespole Sport Recife doszło do zmiany. Pedrão wszedł za Dalberta.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Bramkę na 2-3 w doliczonej ósmej minucie starcia zdobył Marrony. Asystę zaliczył Guilherme Arana.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Réver Humberto Alves de Araújo
63′ Francisco Alves da Silva Neto
Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica90′
Carlos Eugenio Junior Tavares dos Santos
Guilherme Arana Lopes81′
50′ (samob.) Rafael Thyere de Albuquerque Marques
Jair Rodrigues Júnior  7′ 78′
45′ 78′ Marcos Antônio Almeida Silva
Calebe Gonçalves Ferreira da Silva60′
 87′ (k.) Thiago Neves Augusto
Allan Rodrigues de Souza
20′ 46′ Ronaldo Henrique Ferreira da Silva
Jefferson David Savarino Quintero
78′ Marcos Vinícius Sousa Natividade
Eduardo Colcenti Antunes14′ 70′
 33′ 75′ 90′ Dalberto Luan Belo
Marcos da Silva França60′
Mailson Tenorio dos Santos
Rafael Pires Monteiro
78′ Luciano Batista da Silva Junior
Leandro Bagy Victor
Sander Henrique Bortolotto
Gabriel Costa França
Raul Prata
Mariano Ferreira Filho
63′ Ewerton Diógenes Da Silva
Igor Rabello da Costa
Helber Italo dos Santos
Hyoran Kauê Dalmoro
90′ Pedro Henrique Nunes Silva
Nathan Allan de Souza
Ricardo Ribeiro de Lima
Alan Steven Franco Palma60′
46′ Márcio Rodrigues Araújo
Federico Matías Zaracho78′
78′ 89′ Gustavo Silva de Oliveira
Marrony da Silva Liberato Silveira60′  90′ 84′
Mikael Filipe Viana de Sousa
Diego Tardelli Martins
Hernane Vidal de Souza
Eduardo Vargas70′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Sport Recife, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Atlético Mineiro w drugiej połowie dokonał czterech zmian.