Sport Club Internacional - Fluminense Football Club 3-0 (1-0). Liga - 22. kolejka

15 sierpnia na Estadio Jose Pinheiro Borda w Porto Alegre odbyło się starcie 22. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Internacionalu i Fluminense. Mecz zakończył się zwycięstwem Internacionalu 3-0.

15 sierpnia  na Estadio Jose Pinheiro Borda w Porto Alegre odbyło się starcie  22. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Internacionalu  i Fluminense. Mecz zakończył się zwycięstwem Internacionalu 3-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Internacionalu wygrała aż 11 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Już w pierwszych minutach drużyna Fluminense próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Sytuację bramkową stworzył Johnny.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Internacionalu w 36. minucie spotkania, gdy Fabricio Bustos zdobył pierwszą bramkę. W 45. minucie Manoel został zastąpiony przez Felipe Mela.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Internacionalu.

Trener Fluminense postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Gansa i na pole gry wprowadził napastnika Williana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 71. minucie kartkę obejrzał Daniel z Internacionalu.

Zespół Fluminense ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Internacionalu, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Alemao. Asystę przy bramce zanotował Wanderson.

W samej końcówce pojedynku kartką został ukarany Marrony, zawodnik Fluminense.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Carlos de Pena.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Jedenastka Internacionalu postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki. Przewaga drużyny Fluminense w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Internacionalu w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Fluminense dokonała pięciu zmian.