Sport Club Internacional - Coritiba Foot Ball Club 3-0 (2-0). Liga - 14. kolejka

W spotkaniu 14. kolejki Serie A, które rozegrane zostało 25 czerwca, zespół Internacionalu zwyciężył z Coritibą 3-0 (2-0). Starcie odbyło się na Estadio Jose Pinheiro Borda w Porto Alegre.

W  spotkaniu 14. kolejki  Serie A, które rozegrane zostało 25 czerwca, zespół Internacionalu zwyciężył  z Coritibą  3-0 (2-0). Starcie odbyło się na Estadio Jose Pinheiro Borda w Porto Alegre.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Internacionalu wygrała aż sześć razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Internacionalu w 19. minucie spotkania, gdy Taison strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Pedro Henrique.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy w drużynie Internacionalu doszło do zmiany. Heitor wszedł za Fabricia Bustosa.

Zespół Coritiby ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Internacionalu, zdobywając kolejną bramkę. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Edenilson. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alemao.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Guilherme Birowi z zespołu Coritiby. Była to 45. minuta meczu.

Na drugą połowę jedenastka Coritiby wyszła w zmienionym składzie, za Guilherme Bira, Matiasa Galarzę weszli Egidio, Val. W pierwszych minutach drugiej połowy kartką został ukarany Matheus Alexandre, piłkarz Coritiby.

Alemao wywołał eksplozję radości wśród kibiców Internacionalu, strzelając kolejnego gola w 54. minucie pojedynku. W 59. minucie za Alefa Mangę wszedł Fabricio Daniel.

W tej samej minucie Thonny Anderson został zmieniony przez Jose Hugo, co miało wzmocnić drużynę Coritiby. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa de Penę na Johnny'ego. Między 62. a 76. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Coritiby i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener Internacionalu postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Pedro Henriquego. Na boisko wszedł Caio Vidal, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Taison został zmieniony przez Mauricia, a za Rodriga Moleda wszedł na boisko Kaique Rocha, co miało wzmocnić jedenastkę Internacionalu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Igora Paixao na Neiltona. W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia przyznał kartkę Caiowi Vidalowi z Internacionalu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Drużyna Coritiby miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy Internacionalu otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.