Sport Club Corinthians Paulista - Sociedade Esportiva Palmeiras 0-1 (0-0). Liga - 22. kolejka

W meczu 22. kolejki Serie A, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Corinthians przegrała z Palmeiras 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Neo Quimica Arena w Sao Paulo.

W  meczu 22. kolejki  Serie A, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Corinthians przegrała  z Palmeiras  0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Neo Quimica Arena w Sao Paulo.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 starcia jedenastka Palmeiras wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między drugą a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Corinthians i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie Rafael Ramos zastąpił Fagnera. Trener Palmeiras postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Raphaela Veigę i na pole gry wprowadził napastnika Wesleya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie Rony został zmieniony przez Gabriela Menina, co miało wzmocnić zespół Palmeiras. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fausta Verę na Roniego oraz Gustava Mosquita na Adsona.

W 72. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Corinthians Roni. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Joaquin Piquerez z drużyny Palmeiras. Była to 85. minuta meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Corinthians w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Palmeiras w drugiej połowie dokonała czterech zmian.