Sport Club Corinthians Paulista - Sao Paulo Futebol Clube 1-1 (0-1). Liga - 7. kolejka

22 maja na Neo Quimica Arena w Sao Paulo odbył się pojedynek 7. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Corinthians i Sao Paulo FC. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

22 maja  na Neo Quimica Arena w Sao Paulo odbył się pojedynek  7. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Corinthians  i Sao Paulo FC. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 meczów zespół Corinthians wygrał 15 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 14 remisów.

Przy zdobyciu bramki pomagał Alisson. W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkami zostali ukarani Du Queiroz, Joao Victor z Corinthians i Diego z jedenastki Sao Paulo FC.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Sao Paulo FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Jonathan Calleri.

W 45. minucie Igor Vinicius został zastąpiony przez Edera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sao Paulo FC.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sao Paulo FC: Alissonowi w 59. i Gabrielowi Nevesowi w 75. minucie.

Zespół Sao Paulo FC długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 35 minut, jednak drużyna Corinthians doprowadziła do remisu. Gola strzelił Adson. W 89. minucie w zespole Sao Paulo FC doszło do zmiany. Emiliano Rigoni wszedł za Alissona.

Niestety w 90. minucie meczu Cassio bramkarz Corinthians z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Matheusa Donellego - rezerwowego bramkarza jedenastki. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Corinthians, a zawodnikom Sao Paulo FC przyznał trzy.