Sport Club Corinthians Paulista - Santos Futebol Clube 0-0. Liga - 14. kolejka

26 czerwca na Neo Quimica Arena w Sao Paulo odbył się pojedynek 14. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Corinthians i Santos FC. Mecz zakończył się remisem 0-0.

26 czerwca  na Neo Quimica Arena w Sao Paulo odbył się pojedynek  14. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Corinthians  i Santos FC. Mecz zakończył się remisem 0-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania drużyna Santos FC wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Roniego z Corinthians, a w 23. minucie Angela Gabriela z drużyny przeciwnej.

W 45. minucie Gustavo Mantuan został zmieniony przez Williana. W tej samej minucie w zespole Corinthians doszło do zmiany. Giuliano wszedł za Gustava Mantuana. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Corinthians postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Felipe Augusta i na pole gry wprowadził napastnika Juniora Moraesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 61. minucie Rafael Ramos został zmieniony przez Fagnera, a za Roniego wszedł na boisko Lucas Piton, co miało wzmocnić jedenastkę Corinthians. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Angela Gabriela na Brunona Oliveirę oraz Aura da Cruza na Rwana Seca.

Między 73. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Corinthians i jedną drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Santos FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Guilherme Camacha. Na boisko wszedł Sandry, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Santos FC doszło do zmiany. Lucas Pires wszedł za Leo Baptistao.

W doliczonej piątej minucie spotkania kartkę dostał Rwan Seco z zespołu Santos FC.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Corinthians w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Jedenastka Corinthians wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Santos FC w drugiej połowie wymienił czterech graczy.