Sociedade Esportiva Palmeiras - Clube Athletico Paranaense 0-2 (0-1). Liga - 15. kolejka

3 lipca na Allianz Parque w Sao Paulo odbyło się spotkanie 15. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Palmeiras i Athletico-PR-u. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Athletico-PR-u 2-0.

3 lipca  na Allianz Parque w Sao Paulo odbyło się spotkanie  15. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Palmeiras  i Athletico-PR-u. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Athletico-PR-u 2-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Palmeiras wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Athletico-PR-u w 36. minucie spotkania, gdy Vitor Roque strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Romulo.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Athletico-PR: Pedro Henriquemu w 39. i Abnerowi Viniciusowi w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Athletico-PR-u.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Joaquinowi Piquerezowi z zespołu Palmeiras. Była to 57. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Athletico-PR-u w 58. minucie spotkania, gdy Vitor Bueno strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 61. minucie Ze Rafael został zmieniony przez Gabriela Verona.

Niedługo później trener Athletico-PR-u postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Agustina Canobbia wszedł Pedrinho, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Athletico-PR-u utrzymać prowadzenie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter wyrzucił z boiska Gabriela Menina z Palmeiras. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Drużyna Palmeiras miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.