SC do Recife - Santos FC Sao Paulo 0-0. Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A

18 października na Estádio Adelmar da Costa Carvalho odbył się mecz 27. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sport Recife i Santos. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Pojedynek obejrzało 5 272 widzów.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-18 01:30 | Stadion: Estádio Adelmar da Costa Carvalho | Widzów: 5272 | Arbiter: Anderson Daronco
SC do Recife
Santos FC Sao Paulo
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań zespół Santos wygrał 10 razy i zanotował siedem porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Carlos Sánchez, piłkarz Santos.

W 25. minucie Everaldo został zastąpiony przez Leandra Barcię. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 49. minucie kartkę otrzymał Wagner z zespołu gości. W 63. minucie boisko opuścili piłkarze Santos: Diego Tardelli, Felipe Jonatan, a na ich miejsce weszli Raniel, Wagner.

W tej samej minucie trener Santos postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Marcosa Guilhermego wszedł Mádson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Santos utrzymać remis. Chwilę później trener Sport Recife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Paulinho Moccelin, a murawę opuścił Luciano. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mádsona z Santos, a w szóstej minucie doliczonego czasu starcia Sandera z drużyny przeciwnej.

W 86. minucie Gustavo został zmieniony przez Santiago Trélleza, co miało wzmocnić jedenastkę Sport Recife. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marinha na Ângela oraz Carlosa Sáncheza na Luizinha.

Emiliano Daniel Velázquez Maldonado
90′ Sander Henrique Bortolotto
Guilherme de Aguiar Camacho
José Welison da Silva
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos63′
25′ Everaldo Silva do Nascimento
Lucas Braga Ribeiro
67′ Luciano Batista da Silva Junior
Vinicius Nelson de Souza Zanocelo
Marcos Antônio Almeida Silva
Carlos Sánchez10′ 87′
86′ Gustavo Silva de Oliveira
Robson Alves Reis
25′ Leandro Barcia Montero
Luiz Henrique Augustin Schlocobier87′
67′ Paulo Roberto Moccelin
Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho
Flávio Eugênio Rodrigues de Souza
Ângelo Gabriel Borges Damaceno87′
86′ Santiago Tréllez Viveros
Diego Tardelli Martins63′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Santos pokazał trzy.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Santos w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.