SC do Recife - Palmeiras Sao Paulo 0-1 (0-1). Liga brazylijska - 29. kolejka Serie A

W starciu 29. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 9 stycznia, drużyna Sport Recife przegrała z Palmeiras 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estádio Adelmar da Costa Carvalho.

29. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-09 23:00 | Stadion: Estádio Adelmar da Costa Carvalho | Arbiter: Dyorgines José Padovani Andrade
SC do Recife
Palmeiras Sao Paulo
0
1
Willian 27'

Drużyna Palmeiras bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 mecze zespół Sport Recife wygrał 10 razy i zanotował dziewięć porażek oraz cztery remisy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedynego gola meczu strzelił Willian dla zespołu Palmeiras. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Limę z Palmeiras, a w 39. minucie Rafaela Thyere'a z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Palmeiras.

Trener Sport Recife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jonathan Gómez, a murawę opuścił Raul Prata. Na drugą połowę jedenastka Palmeiras wyszła w zmienionym składzie, za Gabriela Verona wszedł Gabriel Menino.

W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Thiagowi Nevesowi z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener Palmeiras postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Raphaela Veigę wszedł Alan Empereur, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W 59. minucie Zé Rafael zastąpił Patricka de Paulę.

Między 63. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sport Recife: Junior Tavares, Marquinhos, Betinho, Marcão, na ich miejsce weszli: Sander, Hernane, Ricardinho, Ewerton. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lucasa Limy, Lucasa Estevesa zajęli: Rony, Danilo. Od 65. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Weverton Pereira da Silva
46′ Raul Prata
Emerson Raymundo Santos
39′ Rafael Thyere de Albuquerque Marques
Benjamín Kuscevic Jaramillo84′
Adryelson Shawann Lima Silva
Luan Garcia Teixeira
63′ Carlos Eugenio Junior Tavares dos Santos
Gabriel Veron Fonseca de Souza46′
90′ 70′ Roberto Pimenta Vinagre Filho
José Rafael Vivian59′
Patric Cabral Lalau
Lucas Rafael Araujo Lima32′ 68′
63′ Marcos Vinícius Sousa Natividade
Breno Henrique Vasconcelos Lopes
75′ 86′ Marcos Antônio Almeida Silva
Raphael Cavalcante Veiga58′
54′ Thiago Neves Augusto
Vanderlan Barbosa da Silva
63′ Sander Henrique Bortolotto
Renan Victor da Silva
86′ Ewerton Diógenes Da Silva
Alan Empereur58′
46′ Jonathan David Gómez
Patrick de Paula Carreiro59′
Pedro Henrique Nunes Silva
Danilo dos Santos de Oliveira70′
João Igor Oliveira de Santana
Gustavo Henrique Furtado Scarpa
70′ 90′ Ricardo Ribeiro de Lima
Gabriel Vinicius Menino46′ 65′
Márcio Rodrigues Araújo
Pedro Acacio Monteiro da Silva
Mikael Filipe Viana de Sousa
Ronielson da Silva Barbosa68′
63′ Hernane Vidal de Souza
Fabrício do Nascimento Biato

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy Sport Recife. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.