SC do Recife - Gremio Porto Alegre 1-0 (1-0). Liga brazylijska - 4. kolejka Serie A

18 czerwca na Estádio Adelmar da Costa Carvalho odbył się mecz 4. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sport Recife i Gremio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sport Recife 1-0.

4. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-18 00:00 | Stadion: Estádio Adelmar da Costa Carvalho | Arbiter: Denis Ribeiro Serafim
SC do Recife
Gremio Porto Alegre
1
0
Sander 34'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 starcia drużyna Sport Recife wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Gremio próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną bramkę meczu dla Sport Recife zdobył Sander w 34. minucie.

Od 37. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sport Recife.

Na drugą połowę jedenastka Gremio wyszła w zmienionym składzie, za Corteza, Thiaga Santosa weszli Diogo Barbosa, Victor Bobsin. Między 48. a 54. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Gremio.

W 62. minucie za Marquinhosa wszedł Gustavo. W tej samej minucie trener Sport Recife postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Paulinha Moccelina wszedł Patric, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Sport Recife utrzymać prowadzenie. Chwilę później trener Gremio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Luiza Fernandę. Na boisko wszedł Douglas Costa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 68. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sport Recife: Hayner, Thiago Lopes, André, na ich miejsce weszli: Santiago Tréllez, José Welison, Neilton. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ferreiry, Matheusa Henriquego zajęli: Ricardinho, Jean Pyerre. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sport Recife: Gustavowi w 70. i Santiago Tréllezowi w 75. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Paulo Victor de Mileo Vidotti
68′ Hayner William Monjardim Cordeiro
Marcio Rafael Rafinha54′
Rafael Thyere de Albuquerque Marques
Pedro Tonon Geromel
José Sabino Chagas Monteiro
Walter Kannemann50′
 34′ Sander Henrique Bortolotto
Bruno Cortês Barbosa46′
43′ Iago Justen Maidana Martins
Matheus Henrique de Souza45′ 79′
Marcos Antônio Almeida Silva
Luiz Fernando Moraes dos Santos48′ 63′
62′ Marcos Vinícius Sousa Natividade
Aldemir dos Santos Ferreira74′
68′ Thiago Ferreira Lopes
Thiago dos Santos46′
45′ 62′ Paulo Roberto Moccelin
Jhonata Robert Alves da Silva
37′ 85′ André Felipe Ribeiro de Souza
Diego de Souza Andrade
Luan Polli Gomes
Adriel Vasconcelos Ramos
Francisco Alves da Silva Neto
Diogo Barbosa Mendanha46′
62′ Patric Cabral Lalau
Vanderson de Oliveira Campos
Victor Gabriel da Conceição Ribeiro
Jonathan Doin
68′ José Welison da Silva
Darlan Pereira Mendes
62′ 70′ Gustavo Silva de Oliveira
Lucas Silva Borges
85′ Neilton Meira Mestzk
Leonardo Alves Chú Franco
68′ 75′ Santiago Tréllez Viveros
Leonardo Augusto dos Santos Pereira

Ricardo Viana Filho74′

Przewaga jedenastki Gremio w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom Sport Recife, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.