SC do Recife - Fortaleza EC 0-1 (0-1). Liga brazylijska - 22. kolejka Serie A

26 września na Itaipava Arena Pernambuco odbył się pojedynek 22. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sport Recife i Fortaleza. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fortaleza 1-0.

22. kolejka Brazylia - Serie A
2021-09-26 23:15 | Stadion: Itaipava Arena Pernambuco | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
SC do Recife
Fortaleza EC
0
1
Marcelo Benevenuto 33'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Fortaleza wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną bramkę meczu dla Fortaleza zdobył Marcelo Benevenuto w 33. minucie. Sytuację bramkową stworzył Lucas Crispim.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Hernanes z zespołu gospodarzy. Była to 35. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fortaleza.

Drugą połowę jedenastka Sport Recife rozpoczęła w zmienionym składzie, za Paulinha Moccelina wszedł Gustavo. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sport Recife: Sabinowi w 48. i Haynerowi w 55. minucie.

Chwilę później trener Sport Recife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Mikael, a murawę opuścił Everaldo. W tej samej minucie Sander został zastąpiony przez Luciana. Chwilę później trener Fortaleza postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Limę. Na boisko wszedł Ronald, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 63. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Fortaleza: Robson, Romarinho, Felipe, na ich miejsce weszli: Edinho, Angelo Henriquez, Matheus Jussa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Haynera, Hernanesa zajęli: Ewerton, Everton Felipe. Między 73. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Felipe Alves Raymundo
55′ 63′ Hayner William Monjardim Cordeiro
Guilherme de Jesus da Silva
73′ Pedro Henrique Alves Santana
Cristian Chagas Tarouco
48′ José Sabino Chagas Monteiro
Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias  33′
60′ Sander Henrique Bortolotto
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
Marcos Antônio Almeida Silva
Glaybson Yago Souza Lisboa
60′ Everaldo Silva do Nascimento
Lucas de Figueiredo Crispim84′
46′ Paulo Roberto Moccelin
Luis Antonio Ferreira Rodrigues74′ 82′
90′ José Welison da Silva
Lucas Rafael Araujo Lima62′
35′ 78′ Anderson Hernanes
Jackson de Souza
60′ Luciano Batista da Silva Junior
Matheus Isaias dos Santos82′
Pedro Victor Martins Silva Costa
Bruno Ferreira Melo
78′ Everton Felipe de Oliveira Silva
Daniel Guedes da Silva
63′ Ewerton Diógenes Da Silva
Matheus de Vargas
Cristiano Robert do Amaral
Ronald dos Santos Lopes62′
Ronaldo Henrique Ferreira da Silva
Valentín Depietri
46′ Gustavo Silva de Oliveira
Angelo Henriquez69′
Leandro Barcia Montero
Francisco Edson Moreira da Silva69′
60′ Mikael Filipe Viana de Sousa
Wellington Pereira Nascimento

Igor Torres da Silva

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Fortaleza w drugiej połowie dokonała czterech zmian.