SC do Recife - Flamengo Río de Janeiro 1-1 (0-1). Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A

4 grudnia na Itaipava Arena Pernambuco odbył się mecz 35. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sport Recife i Flamengo Río de Janeiro. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 10 523 widzów.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2021-12-04 00:00 | Stadion: Itaipava Arena Pernambuco | Widzów: 10523 | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
SC do Recife
Flamengo Río de Janeiro
1
1
Gustavo 51'
Michael 40'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Sport Recife znajduje się na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to jedenastka Flamengo Río de Janeiro zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Zespół Flamengo Río de Janeiro wygrał aż 15 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Renê z Flamengo Río de Janeiro. Była to 11. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Flamengo Río de Janeiro w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie Michael dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Pedro.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Flamengo Río de Janeiro.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie wynik ustalił Gustavo.

W 59. minucie kartkę dostał Hernanes, piłkarz Sport Recife. Trener Sport Recife wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Paulinha Moccelina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Hernanes. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Paulinho Moccelin z zespołu gospodarzy.

Na murawie, jak to często zdarzało się Flamengo Río de Janeiro w tym sezonie, pojawił się Rodinei, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 71. minucie Matheuzinha. W tej samej minucie Vitinho został zmieniony przez Kenedego. Między 75. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Sport Recife: Everton Felipe, Gustavo, Ewerton, na ich miejsce weszli: Ronaldo, Santiago Tréllez, Hayner. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Renêgo, Diego, Thiaga Mai zajęli: Ramon, João Gomes, Bruno Viana.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Flamengo Río de Janeiro: Pedro w 86. minucie i Brunonowi Vianie w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Hugo de Souza Nogueira
88′ Ewerton Diógenes Da Silva
Thiago Maia Alencar83′
83′ Everton Felipe de Oliveira Silva
Victor Vinicius Coelho Santos71′
 51′ 88′ Gustavo Silva de Oliveira
Michael Richard Delgado de Oliveira  40′
Marcos Antônio Almeida Silva
Ribas da Cunha Diego76′
59′ 67′ Anderson Hernanes
Ramon Ramos Lima75′
88′ Hayner William Monjardim Cordeiro
Gustavo Henrique Vernes
83′ Ronaldo Henrique Ferreira da Silva
Bruno Viana Willemen da Silva83′ 90′
Roberto Pimenta Vinagre Filho
João Victor Gomes da Silva76′
67′ 68′ Paulo Roberto Moccelin
Robert Kenedy Nunes do Nascimento71′
88′ Santiago Tréllez Viveros
Ryan Luka Cordeiro de Souza

Thiago Fernandes Rodrigues

Lázaro Vinicius Marques

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Flamengo Río de Janeiro przyznał trzy.

Jedenastka Sport Recife w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.