SC do Recife - EC Bahia 2-0 (0-0). Liga brazylijska - 32. kolejka Serie A

W spotkaniu 32. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 24 stycznia, zespół Sport Recife wygrał z Bahia 2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estádio Adelmar da Costa Carvalho.

32. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-24 22:15 | Stadion: Estádio Adelmar da Costa Carvalho | Arbiter: Raphael Claus
SC do Recife
EC Bahia
2
0
Thiago Neves 73'
Iago Maidana 86'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć drużyna Bahia wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 24. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Sport Recife.

Na drugą połowę zespół Sport Recife wyszedł w zmienionym składzie, za Marcão wszedł Ronaldo. Drugą połowę jedenastka Sport Recife rozpoczęła w zmienionym składzie, za Raula Pratę wszedł Ewerton.

W 58. minucie Gilberto zastąpił Gabriela Novaesa. Po chwili trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Rodriguinho, a murawę opuścił Juan Ramírez. W 66. minucie w drużynie Bahia doszło do zmiany. Fessin wszedł za Thiaga.

A trener Sport Recife wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bruninha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Betinho. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Bahia doszło do zmiany. Juninho Capixaba wszedł za Rossiego.

Wysiłki podejmowane przez zespół Sport Recife w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 73. minucie Thiago Neves dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki pomógł Iago Maidana.

W 82. minucie w zespole Sport Recife doszło do zmiany. Sander wszedł za Marquinhosa.

Drużyna Bahia ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Iago Maidana.

W 87. minucie w zespole Sport Recife doszło do zmiany. Márcio Araújo wszedł za Thiaga Nevesa. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Douglas Alan Schuck Friedrich
32′ 46′ Raul Prata
Severino do Ramo Clementino da Silva
 86′ 41′ Iago Justen Maidana Martins
Ernando Rodrigues Lopes
Adryelson Shawann Lima Silva
José Carlos Ferreira Junior
Carlos Eugenio Junior Tavares dos Santos
Matheus Bahia Santos
24′ 46′ Marcos Antônio Almeida Silva
Gregore de Magalhães Silva
Patric Cabral Lalau
Rosicley Pereira da Silva70′
82′ Marcos Vinícius Sousa Natividade
Thiago Eduardo de Andrade66′
66′ Roberto Pimenta Vinagre Filho
Ronaldo da Silva Souza
 73′ 87′ Thiago Neves Augusto
João Pedro Maturano dos Santos
82′ Sander Henrique Bortolotto
Lucas Silva Fonseca
Rafael Thyere de Albuquerque Marques
Anderson Vieira Martins
46′ Ewerton Diógenes Da Silva
Rodrigo Eduardo Costa Marinho65′
46′ Ronaldo Henrique Ferreira da Silva
Edson Fernando da Silva Gomes
66′ Bruno Roberto Pereira da Silva
Alesson dos Santos Batista
Ricardo Ribeiro de Lima
Jefferson Gabriel Nascimento Brito66′
87′ Márcio Rodrigues Araújo
Marco Antonio Rosa Furtado Junior
Gustavo Silva de Oliveira
Daniel Sampaio Simões
Mikael Filipe Viana de Sousa
Gabriel Novaes Fernandes58′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Bahia żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Drużyna Sport Recife w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.