Sao Paulo Futebol Clube - Red Bull Bragantino 3-0 (1-0). Liga - 22. kolejka

14 sierpnia na Estadio Cicero Pompeu de Toledo odbyło się spotkanie 22. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC i Red Bull Bragantina. Mecz zakończył się zwycięstwem Sao Paulo FC 3-0.

14 sierpnia  na Estadio Cicero Pompeu de Toledo odbyło się spotkanie  22. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC  i Red Bull Bragantina. Mecz zakończył się zwycięstwem Sao Paulo FC 3-0.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć zespół Sao Paulo FC wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Przy strzeleniu gola asystował Reinaldo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sao Paulo FC w 25. minucie spotkania, gdy Rodrigo Nestor zdobył pierwszą bramkę. Jedyną kartkę w meczu obejrzała Miranda z Sao Paulo FC. Była to 31. minuta starcia.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w jedenastce Red Bull Bragantina doszło do zmiany. Carlos Eduardo wszedł za Sorrisa. W 45. minucie Sorriso został zmieniony przez Gabriela Novaesa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sao Paulo FC.

Jonathan Calleri wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sao Paulo FC, strzelając kolejnego gola w 59. minucie pojedynku. Asystę zanotował Rodrigo Nestor.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sao Paulo FC w 61. minucie spotkania, gdy Igor Vinicius zdobył trzecią bramkę. Chwilę później trener Red Bull Bragantina postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Artura. Na boisko wszedł Helinho, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 65. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sao Paulo FC: Miranda, Luciano, Patrick, Gabriel Neves, Jonathan Calleri, na ich miejsce weszli: Luizao, Nikao, Alisson, Andres Colorado, Eder. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kevina Lomonaca, Hyorana zajęli: Ramon, Jose Hurtado. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Zespół Sao Paulo FC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Red Bull Bragantina żadną kartką, natomiast zawodnikom Sao Paulo FC przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.