Sao Paulo Futebol Clube - Esporte Clube Juventude 0-0. Liga - 14. kolejka

26 czerwca na Estadio Cicero Pompeu de Toledo odbył się pojedynek 14. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC i Juventude. Mecz zakończył się remisem 0-0.

26 czerwca  na Estadio Cicero Pompeu de Toledo odbył się pojedynek  14. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC  i Juventude. Mecz zakończył się remisem 0-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Sao Paulo FC wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Sao Paulo FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Juventude była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Capixabie i Patrickowi.

W 45. minucie Eder zastąpił Rodriga Nestora. W tej samej minucie w drużynie Sao Paulo FC doszło do zmiany. Jonathan Calleri wszedł za Edera. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie kartkę dostał Pablo Maia z zespołu Sao Paulo FC. W tej samej minucie Rafinha został zmieniony przez Diego Costę, co miało wzmocnić jedenastkę Sao Paulo FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Capixabę na Guilherme Paredego w 69. minucie oraz Oscara Ruiza na Edinha w tej samej minucie.

W tej samej minucie trener Sao Paulo FC postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Luciana wszedł Igor Vinicius, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Sao Paulo FC utrzymać remis. Od 70. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Juventude i jedną drużynie przeciwnej. W 80. minucie Emiliano Rigoni został zmieniony przez Andre Andersona, co miało wzmocnić drużynę Sao Paulo FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yuriego na Jeana oraz Chica na Paula Henriquego.

Zespół Sao Paulo FC postawił autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Juventude. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

Jedenastka Sao Paulo FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Juventude, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze Sao Paulo FC obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Drużyna Sao Paulo FC wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Juventude w drugiej połowie dokonał czterech zmian.