Sao Paulo Futebol Clube - Cuiaba Esporte Clube 2-1 (0-1). Liga - 6. kolejka

W pojedynku 6. kolejki Serie A, który rozegrany został 15 maja, drużyna Sao Paulo FC wygrała z Cuiaba 2-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Cicero Pompeu de Toledo.

W  pojedynku 6. kolejki  Serie A, który rozegrany został 15 maja, drużyna Sao Paulo FC wygrała  z Cuiaba  2-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Cicero Pompeu de Toledo.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Sao Paulo FC wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Cuiaba w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie Jenison dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Luciana, piłkarza Sao Paulo FC. W 45. minucie Pablo Maia zastąpił Andre Andersona. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cuiaba.

W 57. minucie Jenison został zmieniony przez Andre Luisa, a za Alessona wszedł na boisko Jonathan Cafu, co miało wzmocnić zespół Cuiaba. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luciana na Edera oraz Patricka na Nikao. W 62. minucie żółtą kartkę dostał Marllon z drużyny Cuiaba. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Jonathan Calleri.

W 67. minucie boisko opuścili piłkarze Cuiaba: Rafael Gava, Rodriguinho, a na ich miejsce weszli Felipe Marques, Valdivia. W 75. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jonathan Cafu osłabiając tym samym zespół Cuiaba. W 77. minucie Uendel został zmieniony przez Igora Cariusa, co miało wzmocnić drużynę Cuiaba. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Welingtona na Reinalda oraz Alissona na Emiliana Rigoniego.

Nikao wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sao Paulo FC, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie starcia. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Igorowi Gomesowi, zawodnikowi Sao Paulo FC.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Zespół Sao Paulo FC był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Drużyna Cuiaba zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy.