Sao Paulo Futebol Clube - CR Vasco da Gama 2-0 (1-0). Copa do Brasil

W starciu rozgrywek Copa do Brasil, które rozegrane zostało 29 lipca, jedenastka Sao Paulo FC wygrała z Vasco da Gama 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-07-29 02:30 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Wilton Pereira Sampaio
Sao Paulo Futebol Clube
CR Vasco da Gama
2
0
E. Rigoni 14'
Pablo 79'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Sao Paulo FC wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Emiliano Rigoni wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sao Paulo FC, strzelając gola w 14. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Martín Benítez.

W 45. minucie za Roberta Arboledę wszedł Bruno Alves. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sao Paulo FC.

W 46. minucie Gabriel Pec został zmieniony przez Andreya, co miało wzmocnić drużynę Vasco da Gama . Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emiliana Rigoniego na Marquinhosa w 63. minucie oraz Igora Gomesa na Gabriela Sarę w tej samej minucie. Trener Vasco da Gama postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Matíasa Galarzę i na pole gry wprowadził napastnika Arthura. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 78. minucie boisko opuścili zawodnicy Sao Paulo FC: Talles, Liziero, a na ich miejsce weszli Martín Benítez, Rodrigo Nestor.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sao Paulo FC w 79. minucie spotkania, gdy Pablo zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Reinaldo.

W 80. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Martín Sarrafiore, Morato, a na ich miejsce weszli Marquinhos Gabriel, Léo Jabá. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Leandro Castán z Vasco da Gama. Była to 89. minuta pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Vanderlei Farias da Silva
45′ Robert Abel Arboleda Escobar
Jose Carlos Cracco Neto
78′ Martín Nicolás Benítez
Bruno Gomes da Silva Clevelário
63′ Igor Silveira Gomes
Gabriel Fortes Chaves46′
Reinaldo Manoel da Silva
Leonardo Rodrigues Lima80′
78′ Rodrigo Nestor Bertalia
Matías Galarza Fonda71′
 79′ Pablo Felipe Teixeira
Marcos Gabriel do Nascimento80′
 14′ 63′ Emiliano Ariel Rigoni
Germán Ezequiel Cano
Lucas Estella Perri
Hedhe Halls Rocha da Silva
45′ Bruno Fabiano Alves
Martín Nicolás Sarrafiore80′
63′ Gabriel Davi Gomes Sara
Arthur de Oliveira Sales71′
78′ Igor Matheus Liziero Pereira
Andrew Erick Feitosa80′
78′ Talles Macedo Toledo Costa
Lucas Figueiredo dos Santos
63′ Marcus Vinícius Oliveira Alencar
Matheus Nunes Fagundes de Araújo
Joao Rojas

Arbiter nie ukarał piłkarzy Sao Paulo FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Sao Paulo FC wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.