Sao Paulo Futebol Clube - Ceará SC 1-1 (0-0). Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A

11 lutego na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo odbył się mecz 35. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC i Ceary S.C. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-11 01:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Savio Pereira Sampaio
Sao Paulo Futebol Clube
Ceará SC
1
1
Luciano 90'
Leonardo Chú 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Sao Paulo FC wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Samuela Xaviera z Ceary S.C., a w 23. minucie Pabla z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Ceary S.C. postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Saulo Mineiro, a murawę opuścił Cleber. W 49. minucie arbiter pokazał kartkę Igorowi Gomesowi, zawodnikowi Sao Paulo FC.

W 56. minucie za Samuela Xaviera wszedł Eduardo. W tej samej minucie w jedenastce Ceary S.C. doszło do zmiany. Charles wszedł za Ricka. Między 63. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Sao Paulo FC postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Igora Gomesa i na pole gry wprowadził napastnika Jonasa Toró, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Pablo został zmieniony przez Gonzala Carneira, a za Juanfrana wszedł na boisko Antonio Galeano, co miało wzmocnić zespół Sao Paulo FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Limę na Leonarda Chú. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania kartkę obejrzał Fernando Sobral z Ceary S.C..

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Leonardo Chú dał prowadzenie swojej jedenastce.

Piłkarze Sao Paulo FC otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. Trzy minuty później wynik ustalił Luciano. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

W 10. minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Jonas Toró, piłkarz gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Richard de Oliveira Costa
67′ 85′ Torres Belen Juanfran
Rick Jhonatan Lima Morais56′
49′ 78′ Igor Silveira Gomes
Fernando Pereira do Nascimento82′
 90′ Luciano da Rocha Neves
Vinícius Goes Barbosa de Souza
23′ 78′ Pablo Felipe Teixeira
Kelvyn Ramos da Fonseca
78′ Gonzalo Rodrigo Carneiro Méndez
Charles Rigon Matos56′ 63′
78′ 90′ Jonas Gabriel da Silva Nunes
Felipe dos Reis Pereira Vizeu do Carmo
85′ Antonio Javier Galeano Ferreira
Saulo Rodrigues da Silva46′

Przewaga drużyny Sao Paulo FC w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Sao Paulo FC w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Ceary S.C. w drugiej połowie dokonała czterech zmian.