Sao Paulo FC - Vasco da Gama 1-1 (1-1). Liga brazylijska - 22. kolejka Serie A

W spotkaniu 22. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 22 listopada, jedenastka Sao Paulo FC zremisowała z Vasco da Gama 1-1 (1-1). Mecz odbył się na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo.

22. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-22 20:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Sao Paulo Futebol Clube
CR Vasco da Gama
1
1
Luciano 33'
G. Cano 19'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 starcia drużyna Sao Paulo FC wygrała 18 razy i zanotowała osiem porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu arbiter ukarał kartką Jadsona, zawodnika gości.

Nieoczekiwanie piłkarze Vasco da Gama nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie Germán Cano dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gustavo Torres.

W 28. minucie kartkę obejrzał Brenner z zespołu gospodarzy.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, jedenastka Sao Paulo FC doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Luciano. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Gabriel.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę drużyna Sao Paulo FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Juanfrana wszedł Tchê Tchê. Trener Sao Paulo FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Vitor Bueno, a murawę opuścił Luan.

W 73. minucie za Igora Gomesa wszedł Pablo. Od 78 minuty boisko opuścili piłkarze Vasco da Gama: Vinícius Paiva, Henrique, Gustavo Torres, Leonardo Gil, na ich miejsce weszli: Lucas Santos, Neto Borges, Juninho, Andrey. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Léo, Brennera zajęli: Hernanes, Santiago Tréllez. Od 81. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Kibice Vasco da Gama nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ygora Catataua. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Germán Cano. W doliczonej ósmej minucie meczu kartką został ukarany Andrey, zawodnik Vasco da Gama. W drugiej połowie nie padły bramki.

Lucas Alexandre Galdino de Azevedo
46′ Torres Belen Juanfran
Matheus dos Santos Miranda
Bruno Fabiano Alves
Ricardo Queiroz de Alencastro Graça
82′ Leonardo Pinheiro da Conceição
Jadson Cristiano Silva de Morais4′
Reinaldo Manoel da Silva
Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior
46′ Luan Vinicius da Silva Santos
Glaybson Yago Souza Lisboa81′
Gabriel Davi Gomes Sara
Gustavo Adolfo Torres Grueso87′
Daniel Alves
Vinícius dos Santos de Oliveira Paiva78′
73′ Igor Silveira Gomes
Leonardo Roque Gil90′
28′ 82′ Brenner Souza da Silva
Henrique Silva Milagres87′
 33′ Luciano da Rocha Neves
Alexandre de Almeida Silva Júnior87′
46′ Danilo das Neves Pinheiro
Bruno Gomes da Silva Clevelário
46′ Vitor Frezarin Bueno
Andrey Ramos do Nascimento90′ 90′
82′ 90′ Anderson Hernanes
Lucas Santos da Silva78′ 90′
Gonzalo Rodrigo Carneiro Méndez
Kaio Magno Bacelar Martins
73′ Pablo Felipe Teixeira
Ygor de Oliveira Ferreira90′
82′ Santiago Tréllez Viveros

Przewaga drużyny Sao Paulo FC w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zespół Vasco da Gama zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.