Sao Paulo FC - Santos 0-1 (0-0). Liga brazylijska - 29. kolejka Serie A

10 stycznia na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo odbył się pojedynek 29. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC i Santos. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Santos 1-0.

29. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-10 20:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Sao Paulo Futebol Clube
Santos FC Sao Paulo
0
1
Jobson 46'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 meczów drużyna Santos wygrała 16 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Sao Paulo FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Santos była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 25. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 46. minucie bramkę zdobył Jobson.

Niedługo później trener Sao Paulo FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Vitor Bueno, a murawę opuścił Léo. W tej samej minucie za Bruninha wszedł Kaio Jorge. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę João Paulowi z Santos.

Chwilę później trener Santos postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jeana Motę wszedł Luan Peres, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alisona z Santos, a w 82. minucie Hernanesa z drużyny przeciwnej.

Laércio Soldá
58′ Leonardo Pinheiro da Conceição
Alex de Oliveira Nascimento25′
Reinaldo Manoel da Silva
Jean Mota Oliveira de Sousa71′
Daniel Alves
Lucas Braga Ribeiro
82′ Gabriel Davi Gomes Sara
Sandry Roberto Santos Goes
82′ Luan Vinicius da Silva Santos
Arthur Gomes Lourenço71′
72′ Igor Silveira Gomes
Jobson Souza Santos  46′ 66′
37′ 72′ Pablo Felipe Teixeira
Diego Cristiano Evaristo58′
58′ Vitor Frezarin Bueno
Alison Lopes Ferreira66′ 77′
82′ 82′ Anderson Hernanes
Lucas Lourenço Andrade
72′ Gonzalo Rodrigo Carneiro Méndez
Yeferson Julio Soteldo Martínez
Antonio Javier Galeano Ferreira
Ângelo Gabriel Borges Damaceno
82′ Paulo Henrique Pereira da Silva
Kaio Jorge Pinto Ramos58′
72′ Santiago Tréllez Viveros
Marcos Leonardo Santos Almeida

Przewaga jedenastki Sao Paulo FC w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Sao Paulo FC obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.