Sao Paulo FC - Porto Alegre 1-5 (1-2). Liga brazylijska - 31. kolejka Serie A

W pojedynku 31. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 21 stycznia, drużyna Sao Paulo FC przegrała wysoko z Porto Alegre 1-5 (1-2). Spotkanie odbyło się na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo.

31. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-21 01:30 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Yuri Alberto 60',66',68'

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą pierwsza i druga jedenastka Serie A.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków drużyna Sao Paulo FC wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Víctor Cuesta. Asystę zanotował Moisés.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Porto Alegre , zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie wynik na 0-2 podwyższył Caio. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Yuri Alberto.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 29. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Caiowi i Brennerowi.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Luciano. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Reinalda.

Drugą połowę jedenastka Sao Paulo FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Léo wszedł Vitor Bueno. Kibice Sao Paulo FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Igora Gomesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Gabriel.

Trener Porto Alegre postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł João Peglow, a murawę opuścił Caio.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem skutecznym uderzeniem popisał się Yuri Alberto. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Rodrigo Dourado.

W 63. minucie Juanfran został zmieniony przez Paulinha Boię.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto Alegre w 66. minucie spotkania, gdy Yuri Alberto strzelił czwartego gola. W zdobyciu bramki pomógł João Peglow.

W 67. minucie w jedenastce Porto Alegre doszło do zmiany. Rodrigo Lindoso wszedł za Brunona Praxedesa.

W 68. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Yuri Alberto z Porto Alegre. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Patrick.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Brunonowi Alvesowi z Sao Paulo FC. Była to 70. minuta spotkania. Między 71. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Porto Alegre: Rodrigo Dourado, Víctor Cuesta, Yuri Alberto, na ich miejsce weszli: João de Souza, José Gabriel, Leandro Fernández. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luciana, Tchê Tchê zajęli: Gonzalo Carneiro, Diego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-5.

Marcelo Lomba do Nascimento
63′ Torres Belen Juanfran
Rodinei Marcelo de Almeida
70′ Bruno Fabiano Alves
Lucas Ribeiro dos Santos
46′ Leonardo Pinheiro da Conceição
Víctor Leandro Cuesta  8′ 72′
Reinaldo Manoel da Silva
Moisés Roberto Barbosa
81′ Danilo das Neves Pinheiro
Edenílson Andrade dos Santos
46′ Gabriel Davi Gomes Sara
Caio Vidal Rocha  24′ 29′ 46′
Daniel Alves
Patrick Bezerra do Nascimento
Luan Vinicius da Silva Santos
Bruno Conceição Praxedes67′
 36′ 71′ Luciano da Rocha Neves
Rodrigo Dourado Cunha72′
29′ Brenner Souza da Silva
Yuri Alberto Monteiro da Silva  60′, 66′, 68′ 75′
Thiago Couto Wenceslau
Danilo Fernandes Batista
Dênis De Oliveira Aguiar Júnior
José Gabriel dos Santos Silva72′
81′ Diego Henrique Costa Barbosa
Mauricio Magalhães Prado
46′ Vitor Frezarin Bueno
Rodrigo Oliveira Lindoso67′
46′ Igor Silveira Gomes
Gustavo Nonato Santana
71′ Gonzalo Rodrigo Carneiro Méndez
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Antonio Javier Galeano Ferreira
Leandro Miguel Fernández75′
63′ Paulo Henrique Pereira da Silva
Abel Mathías Hernández Platero
Pablo Felipe Teixeira
João Gabriel Martins Peglow46′

Przewaga zespołu Sao Paulo FC w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Porto Alegre przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.