Sao Paulo FC - Palmeiras 1-1 (0-0). Liga brazylijska - 34. kolejka Serie A

W pojedynku 34. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 20 lutego, zespół Sao Paulo FC zremisował z Palmeiras 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo.

34. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-20 01:30 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Sao Paulo Futebol Clube
Palmeiras Sao Paulo
1
1
Luciano 74'
Rony 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 starć jedenastka Sao Paulo FC wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz 10 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Gonzalo Carneiro został zastąpiony przez Pabla.

Trener Palmeiras postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Breno Lopes, a murawę opuścił Willian. W 63. minucie sędzia przyznał kartkę Gustavowi Gómezowi z Palmeiras.

Trener Sao Paulo FC postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Igora Gomesa i na pole gry wprowadził napastnika Jonasa Toró, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Tymczasem piłkarze Sao Paulo FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy z rzutu karnego bramkę zdobył Luciano. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 17 strzelonych goli.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sao Paulo FC: Tchê Tchê w 78. i Daniemu Alvesowi w 85. minucie. W 83. minucie Raphael Veiga został zmieniony przez Lucasa Limę, a za Patricka de Paulę wszedł na boisko Gustavo Scarpa, co miało wzmocnić zespół Palmeiras. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luciana na Hernanesa.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Rony. W zdobyciu bramki pomógł Gustavo Scarpa.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Matías Nicolás Viña Susperreguy
85′ Daniel Alves
Felipe Melo de Carvalho
78′ Danilo das Neves Pinheiro
Ronielson da Silva Barbosa  90′
Luan Vinicius da Silva Santos
Willian Gomes de Siqueira61′
68′ Igor Silveira Gomes
Patrick de Paula Carreiro83′
 74′ (k.) 90′ Luciano da Rocha Neves
Raphael Cavalcante Veiga83′
9′ Gonzalo Rodrigo Carneiro Méndez
Marcos Luis Rocha Aquino
90′ Anderson Hernanes
Lucas Rafael Araujo Lima83′
68′ Jonas Gabriel da Silva Nunes
Gustavo Henrique Furtado Scarpa83′
Antonio Javier Galeano Ferreira
Wesley Ribeiro Silva
Joao Rojas
Gabriel Silva Vieira
9′ Pablo Felipe Teixeira
Breno Henrique Vasconcelos Lopes61′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Palmeiras pokazał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.