Sao Paulo FC - Palmeiras 0-0. Liga brazylijska - 14. kolejka Serie A

W meczu 14. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 1 sierpnia, zespół Sao Paulo FC zremisował z Palmeiras 0-0. Spotkanie odbyło się na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo.

14. kolejka Brazylia - Serie A
2021-08-01 00:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
Sao Paulo Futebol Clube
Palmeiras Sao Paulo
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 starć zespół Sao Paulo FC wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz 11 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie za Gustava Scarpę wszedł Gabriel Veron. A trener Sao Paulo FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joao Rojasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Marquinhos.

W tej samej minucie trener Palmeiras postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Breno Lopes, a murawę opuścił Wesley. Od 63. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Sao Paulo FC oraz trzy drużynie przeciwnej. W doliczonej piątej minucie starcia czerwoną kartkę obejrzał Emiliano Rigoni, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Marcos Luis Rocha Aquino
90′ de Souza Filho Miranda
Raphael Cavalcante Veiga87′
79′ 84′ Rodrigo Nestor Bertalia
Wesley Ribeiro Silva58′
63′ Gabriel Davi Gomes Sara
José Rafael Vivian
90′ Emiliano Ariel Rigoni
Gustavo Henrique Furtado Scarpa58′
58′ Marcus Vinícius Oliveira Alencar
Gabriel Veron Fonseca de Souza58′
84′ Talles Macedo Toledo Costa
Willian Gomes de Siqueira82′
Antonio Javier Galeano Ferreira
Breno Henrique Vasconcelos Lopes58′ 77′
58′ Joao Rojas

Pablo Felipe Teixeira

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Sao Paulo FC, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Drużyna Sao Paulo FC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.