Sao Paulo FC - Flamengo Río de Janeiro 2-1 (1-0). Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A

W meczu 38. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 26 lutego, drużyna Sao Paulo FC zwyciężyła z Flamengo Río de Janeiro 2-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo.

38. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-26 01:30 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Bruno Henrique 51'

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się czwarta i pierwsza jedenastka Serie A.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Drużyna Sao Paulo FC wygrała aż 16 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 10.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 31. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Sao Paulo FC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sao Paulo FC w 45. minucie spotkania, gdy Luciano strzelił pierwszego gola. To już osiemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W siódmej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Gabrielowi Barbosie z Flamengo Río de Janeiro. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sao Paulo FC.

Zespół Flamengo Río de Janeiro wyrównał wynik meczu. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Bruno Henrique. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Gustavo Henrique.

W 54. minucie kartką został ukarany Welington, piłkarz Sao Paulo FC.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Sao Paulo FC przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie Pablo dał prowadzenie swojej jedenastce. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystował Dani Alves.

Po godzinie gry kartkę dostał Luciano z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Flamengo Río de Janeiro postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Gabriela Barbosę. Na boisko wszedł Pedro, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 73. minucie w jedenastce Flamengo Río de Janeiro doszło do zmiany. Matheuzinho wszedł za Mauricia Islę.

W tej samej minucie Diego zastąpił João Gomesa. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Évertonowi Ribeirowi, piłkarzowi gości. W 82. minucie w drużynie Sao Paulo FC doszło do zmiany. Antonio Galeano wszedł za Igora Viniciusa.

Chwilę później trener Sao Paulo FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Hernanes, a murawę opuścił Luan. W samej końcówce meczu kartkę obejrzał Bruno Henrique z Flamengo Río de Janeiro. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Rodrigo Caio Coquette Russo
36′ Robert Abel Arboleda Escobar
Gustavo Henrique Vernes
39′ Daniel Alves
Filipe Luis
43′ 82′ Igor Vinicius de Souza
Éverton Augusto de Barros Ribeiro77′
31′ Danilo das Neves Pinheiro
Gerson Santos da Silva
54′ 87′ Welington Damascena Santos
Giorgian De Arrascaeta
87′ Luan Vinicius da Silva Santos
Ribas da Cunha Diego73′
 45′ 61′ 87′ Luciano da Rocha Neves
Gabriel Barbosa Almeida45′ 66′
 58′ 90′ Pablo Felipe Teixeira
Renê Rodrigues Martins
87′ Gabriel Davi Gomes Sara
João Victor Gomes da Silva73′
87′ Anderson Hernanes
João Pedro Vilardi Pinto
87′ Igor Silveira Gomes
Pedro Guilherme Abreu dos Santos66′
Jonas Gabriel da Silva Nunes
Victor Vinicius Coelho Santos
82′ Antonio Javier Galeano Ferreira
Michael Richard Delgado de Oliveira
90′ Santiago Tréllez Viveros
Rodrigo Muniz Carvalho

Przewaga zespołu Flamengo Río de Janeiro w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Sao Paulo FC, a w drugiej dwie. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Flamengo Río de Janeiro w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.