Sao Paulo FC - Corinthians 1-0 (1-0). Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A

19 października na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo odbył się mecz 27. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC i Corinthians. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sao Paulo FC 1-0. Na stadionie zasiadło 23 874 widzów.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-19 01:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Widzów: 23874 | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Sao Paulo Futebol Clube
Corinthians Sao Paulo
1
0
J. Calleri 7'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 starć zespół Corinthians wygrał 12 razy i zanotował 10 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Sao Paulo FC zdobył Jonathan Calleri w siódmej minucie. Asystę zaliczył Reinaldo.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 43. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: João Victorowi i Lizierowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sao Paulo FC.

Drugą połowę jedenastka Sao Paulo FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Martína Beníteza wszedł Gabriel Neves. Trener Corinthians postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Gustavo Mosquito, a murawę opuścił Adson.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sao Paulo FC: Gabrielowi Nevesowi w 61. i Robertowi Arboledzie w 62. minucie. W 74. minucie Víctor Cantillo został zastąpiony przez Jô. A trener Sao Paulo FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pabla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jonathan Calleri.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Rogera Guedesa, piłkarza gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Cássio Ramos
88′ Luis Manuel Orejuela García
Eduardo Santos Queiroz
62′ Robert Abel Arboleda Escobar
Giuliano Victor de Paula
81′ Gabriel Davi Gomes Sara
Gabriel Pereira dos Santos86′
46′ Martín Nicolás Benítez
Adson Ferreira Soares56′
43′ Igor Matheus Liziero Pereira
Renato Soares de Oliveira Augusto
88′ Luciano da Rocha Neves
Víctor Danilo Cantillo Jiménez74′
 7′ 77′ Jonathan Calleri
Raul Gustavo Pereira Bicalho
88′ Diego Henrique Costa Barbosa
Lucas Piton Crivellaro
Welington Damascena Santos
Angelo Giovanni Araos Llanos
88′ Rodrigo Nestor Bertalia
Gabriel Girotto Franco
Shaylon Kallyson Cardozo
Gustavo Mantuan86′
Vitor Frezarin Bueno
Victor Gabriel Moura de Oliveira
46′ 61′ Gabriel Neves Perdomo
João Vitor Xavier de Almeida
Eder Citadin Martins
Luan Guilherme de Jesús Vieira
81′ Marcus Vinícius Oliveira Alencar
Gustavo Henric da Silva56′
77′ Pablo Felipe Teixeira
. Jo74′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Sao Paulo FC. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół Sao Paulo FC w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.