Sao Paulo FC - Chapecoense 1-1 (1-0). Liga brazylijska - 4. kolejka Serie A

17 czerwca na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo odbyło się starcie 4. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC i Chapecoense. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

4. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-17 00:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Dyorgines José Padovani Andrade
Sao Paulo Futebol Clube
Chapecoense AF
1
1
Eder 13'
Kaio Nunes 70'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków drużyna Chapecoense wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W czwartej minucie Moisés Ribeiro został zastąpiony przez Limę.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Sao Paulo FC otworzyli wynik. W 13. minucie Eder dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Emiliano Rigoni.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Rodrigo Nestor osłabiając tym samym drużynę Sao Paulo FC. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sao Paulo FC.

W 46. minucie Anderson Leite został zmieniony przez Perottiego, co miało wzmocnić drużynę Chapecoense. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luciana na Léo w tej samej minucie oraz Edera na Pabla w tej samej minucie. Niedługo później trener Sao Paulo FC postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Joao Rojasa wszedł Welington, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz.

Trener Chapecoense postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Léo Gomesa i na pole gry wprowadził napastnika Kaia Nunesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Anselma Ramona z Chapecoense, a w 66. minucie Liziera z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Chapecoense otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Kaio Nunes. Asystę przy bramce zanotował Lima.

W 76. minucie Anselmo Ramon został zmieniony przez Brunona Silvę, a za Manchę wszedł na boisko Ezequiel, co miało wzmocnić zespół Chapecoense. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Reinalda na Brunona Rodriguesa w 88. minucie. Od 89. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

João Paulo Ribeiro Sovinski
90′ Igor Vinicius de Souza
Matheus Antunes Ribeiro
Bruno Fabiano Alves
Ignacio da Silva Oliveira
88′ Reinaldo Manoel da Silva
Felipe Augusto Santana
Gabriel Davi Gomes Sara
Gianluca Piola Minozzo76′
66′ Igor Matheus Liziero Pereira
Leonardo da Silva Gomes62′
Emiliano Ariel Rigoni
Anderson Leite Morais46′
60′ Joao Rojas
Fernando José Marques Maciel
41′ Rodrigo Nestor Bertalia
Moisés Ribeiro Santos4′
89′ 46′ Luciano da Rocha Neves
Ravanelli Ferreira dos Santos90′
 13′ 59′ Eder Citadin Martins
Laércio Soldá
46′ Leonardo Pinheiro da Conceição
Guilherme Natan de Lima4′
60′ Welington Damascena Santos
Antonio Javier Galeano Ferreira

88′ Bruno Rafael Rodrigues do Nascimento

59′ Pablo Felipe Teixeira

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Sao Paulo FC, a zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Drużyna Sao Paulo FC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości wymienił pięciu zawodników.