Sao Paulo FC - Atletico Paranaense 0-0. Liga brazylijska - 34. kolejka Serie A

W meczu 34. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 25 listopada, drużyna Sao Paulo FC zremisowała z Atletico Paranaense 0-0. Mecz na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo obejrzało 43 391 widzów.

34. kolejka Brazylia - Serie A
2021-11-25 01:30 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Widzów: 43391 | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Sao Paulo Futebol Clube
CA Paranaense Kurytyba
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 spotkań jedenastka Sao Paulo FC wygrała 15 razy i zanotowała 14 porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter przyznał kartkę Reinaldowi z Sao Paulo FC.

Niedługo później trener Atletico Paranaense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 25. minucie na plac gry wszedł Pedro Rocha, a murawę opuścił Renato Kayzer. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 29. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Santosowi i Jonathanowi Calleriemu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Sao Paulo FC wyszedł w zmienionym składzie, za Reinalda wszedł Léo. Trener Sao Paulo FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Martína Beníteza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Marquinhos.

Drugą połowę zespół Atletico Paranaense rozpoczął w zmienionym składzie, za Miguela Teransa wszedł Christian. W 60. minucie za Jonathana Calleriego wszedł Pablo. Między 60. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atletico Paranaense: Pedro Henrique, Abner, Léo Cittadini, na ich miejsce weszli: José Ivaldo, Nicolas, Bissoli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rodriga Nestora, Igora Viniciusa zajęli: Vitor Bueno, Luis Orejuela.

W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcinha z Atletico Paranaense, a w 90. minucie Léo z drużyny przeciwnej.

Aderbar Melo dos Santos Neto29′
83′ Igor Vinicius de Souza
Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves60′
Robert Abel Arboleda Escobar
Nicolás Hernández Rodríguez
de Souza Filho Miranda
Thiago Heleno Henrique Ferreira
14′ 46′ Reinaldo Manoel da Silva
Marcio Almeida de Oliveira71′
82′ Rodrigo Nestor Bertalia
Erick Luis Conrado Carvalho
Gabriel Davi Gomes Sara
Leonardo Cittadini73′
46′ Marcus Vinícius Oliveira Alencar
Abner Vinicius da Silva Santos73′
Igor Silveira Gomes
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Emiliano Ariel Rigoni
Renato Kayzer de Souza25′
29′ 60′ Jonathan Calleri
Lucas Fasson dos Santos
83′ Luis Manuel Orejuela García
Márcio Gonzaga de Azevedo
46′ 90′ Leonardo Pinheiro da Conceição
Khellven Douglas Silva Oliveira
Welington Damascena Santos
Nicolas Vichiatto da Silva73′
82′ Vitor Frezarin Bueno
Christian Roberto Alves Cardoso46′
Igor Matheus Liziero Pereira
Jader Barbosa da Silva Gentil
Rafael Vinicius Ramos da Silva
Fernando Canesin Matos
46′ Martín Nicolás Benítez
Guilherme Bissoli Campos73′
60′ Pablo Felipe Teixeira
Pedro Rocha Neves25′

Jedenastka Sao Paulo FC miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.