Sao Paulo FC - Atlético Mineiro 3-0 (1-0). Liga brazylijska - 26. kolejka Serie A

W starciu 26. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 17 grudnia, drużyna Sao Paulo FC wygrała z Atlético Mineiro 3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo.

26. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-17 01:30 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Wilton Pereira Sampaio
Jonas Toró 90'

Był to mecz zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się pierwsza i druga drużyna Serie A.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań zespół Sao Paulo FC wygrał 16 razy i zanotował 13 porażek oraz osiem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sao Paulo FC w 25. minucie spotkania, gdy Igor Gomes strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tchê Tchê.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Guilherme Arana z Atlético Mineiro. Była to 42. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sao Paulo FC.

Drugą połowę drużyna Atlético Mineiro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Igora Rabello wszedł Alan Franco. W 65. minucie żółtą kartkę otrzymał Júnior Alonso z zespołu gości.

Trener Atlético Mineiro postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Calebe'a i na pole gry wprowadził napastnika Eduarda Sashę, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 68. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Allan z zespołu Atlético Mineiro i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 68. minucie.

W 78. minucie za Jeffersona Savarina wszedł Federico Zaracho. Chwilę później trener Sao Paulo FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Vitor Bueno, a murawę opuścił Tchê Tchê.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Sao Paulo FC, zdobywając kolejną bramkę. W 83. minucie wynik na 2-0 podwyższył Gabriel. Bramka padła po podaniu Vitora Buena.

Między 84. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sao Paulo FC: Brenner, Igor Gomes, Gabriel, na ich miejsce weszli: Pablo, Jonas Toró, Hernanes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Eduarda Vargasa, Kena zajęli: Marrony, Nathan.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry pokonał bramkarza Jonas Toró. Przy zdobyciu bramki pomógł Luan.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica65′
70′ Bruno Fabiano Alves
Igor Rabello da Costa46′
Reinaldo Manoel da Silva
Cláudio Rodrigues Gomes
Daniel Alves
Jefferson David Savarino Quintero78′
 83′ 89′ Gabriel Davi Gomes Sara
Guilherme Antonio Arana Lopes42′
 25′ 89′ Igor Silveira Gomes
Calebe Gonçalves Ferreira da Silva66′
Luan Vinicius da Silva Santos
Allan Rodrigues de Souza68′ 75′
68′ 80′ Danilo das Neves Pinheiro
Eduardo Vargas84′
84′ Brenner Souza da Silva
Nathan Allan de Souza84′
80′ Vitor Frezarin Bueno
Alan Steven Franco Palma46′
89′ Anderson Hernanes
Federico Matías Zaracho78′
89′  90′ Jonas Gabriel da Silva Nunes
Eduardo Colcenti Antunes66′
84′ Pablo Felipe Teixeira
Marrony da Silva Liberato Silveira84′
Santiago Tréllez Viveros
Sávio Moreira de Oliveira

Piłkarze gości obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Atlético Mineiro w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.