Sao Paulo FC - Atlético Mineiro 0-0. Liga brazylijska - 22. kolejka Serie A

W spotkaniu 22. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 26 września, drużyna Sao Paulo FC zremisowała z Atlético Mineiro 0-0. Mecz odbył się na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo.

22. kolejka Brazylia - Serie A
2021-09-26 02:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Wilton Pereira Sampaio
Sao Paulo Futebol Clube
CA Mineiro Belo Horizonte
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków jedenastka Sao Paulo FC wygrała 17 razy i zanotowała 14 porażek oraz osiem remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gudze z Atlético Mineiro. Była to 39. minuta spotkania.

W 61. minucie za Allana wszedł Alan Franco. Trener Atlético Mineiro wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jaira. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Réver.

W 67. minucie sędzia przyznał kartkę João Mirandzie z drużyny gospodarzy. Niedługo później trener Sao Paulo FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Welingtona. Na boisko wszedł Reinaldo, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica
67′ de Souza Filho Miranda
Guilherme Antonio Arana Lopes
79′ Welington Damascena Santos
Federico Matías Zaracho79′
85′ Rodrigo Nestor Bertalia
Nathan Allan de Souza61′
88′ Luciano da Rocha Neves
Eduardo Vargas72′
86′ Emiliano Ariel Rigoni
Givanildo Vieira de Souza
Lucas Estella Perri
Rafael Pires Monteiro
Bruno Fabiano Alves
Mariano Ferreira Filho
79′ Reinaldo Manoel da Silva
José Rodolfo Pires Ribeiro
Shaylon Kallyson Cardozo
Igor Rabello da Costa
Vitor Frezarin Bueno
Hyoran Kauê Dalmoro79′
85′ Gabriel Davi Gomes Sara
Ignacio Martín Fernández61′
Igor Silveira Gomes
Antonio Fialho de Carvalho Neto
Martín Nicolás Benítez
Alan Steven Franco Palma61′
88′ Jonathan Calleri
Calebe Gonçalves Ferreira da Silva
Eder Citadin Martins
Jair Rodrigues Júnior61′
86′ Marcus Vinícius Oliveira Alencar
Eduardo Colcenti Antunes72′
Pablo Felipe Teixeira
Sávio Moreira de Oliveira

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Atlético Mineiro w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.