Sao Paulo FC - America FC 0-0. Liga brazylijska - 19. kolejka Serie A

23 września na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo odbyło się starcie 19. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC i America FC. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

19. kolejka Brazylia - Serie A
2021-09-23 01:30 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Sao Paulo Futebol Clube
América FC (Minas Gerais)
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Sao Paulo FC wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Robert Arboleda z zespołu gospodarzy. Była to 44. minuta meczu.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę João Mirandzie, piłkarzowi Sao Paulo FC. W 59. minucie Gabriel Sara został zmieniony przez Liziera.

W tej samej minucie w drużynie Sao Paulo FC doszło do zmiany. Marquinhos wszedł za Pabla. A kibice America FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rodolfa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ribamar. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maura Zarate'a z America FC, a w 75. minucie Reinalda z drużyny przeciwnej.

W 77. minucie Felipe Azevedo został zmieniony przez Alana Ruschla, co miało wzmocnić zespół America FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Reinalda na Welingtona. Trener Sao Paulo FC postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Igora Gomesa i na pole gry wprowadził napastnika Jonathana Calleriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Patric Cabral Lalau
44′ Robert Abel Arboleda Escobar
Eduardo Gabriel dos Santos Bauermann
50′ de Souza Filho Miranda
Ricardo César Dantas da Silva
75′ 82′ Reinaldo Manoel da Silva
Marlon Matheus Lopes do Nascimento89′
82′ Igor Silveira Gomes
Ademir da Silva Santos Junior88′
Rodrigo Nestor Bertalia
Felipe Azevedo dos Santos77′
Luan Vinicius da Silva Santos
Adilson dos Anjos Oliveira
59′ Gabriel Davi Gomes Sara
Alexandre Egea
Emiliano Ariel Rigoni
Mauro Zarate65′ 89′
59′ Pablo Felipe Teixeira
Diego Ferreira Matheus
82′ Welington Damascena Santos
Alan Luciano Ruschel77′
Shaylon Kallyson Cardozo
José Ricardo Barbosa Ribeiro Drumond
Vitor Frezarin Bueno
Isaque Elias Brito
59′ Igor Matheus Liziero Pereira
Paulo Roberto Valoura Junior
Martín Nicolás Benítez
Marcelo Aparecido Toscano89′
82′ Jonathan Calleri
Rodolfo José da Silva Bardella62′
Eder Citadin Martins
Chrigor Flores Moraes89′
59′ Marcus Vinícius Oliveira Alencar
Yan Medeiros Sasse88′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom America FC pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka America FC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.