Santos - Sao Paulo FC 2-0 (2-0). Liga brazylijska - 5. kolejka Serie A

W starciu 5. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 20 czerwca, jedenastka Santos wygrała z Sao Paulo FC 2-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Estádio Urbano Caldeira.

5. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-20 23:15 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Savio Pereira Sampaio
Santos FC Sao Paulo
Sao Paulo Futebol Clube
2
0
Marinho 27'
Gabriel Pirani 44'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań zespół Santos wygrał 17 razy i zanotował 16 porażek oraz sześć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santos w 27. minucie spotkania, gdy Marinho strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Jean Mota.

W 44. minucie Luciano został zastąpiony przez Joao Rojasa.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Santos, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik ustalił Gabriel Pirani. Przy zdobyciu bramki pomógł Kaio Jorge.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kaiowi Jorgemu z Santos. Była to 45. minuta starcia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Między 49. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. Między 71. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sao Paulo FC: Eder, Gabriel Sara, Emiliano Rigoni, Diego, na ich miejsce weszli: Antonio Galeano, Martín Benítez, Talles, Léo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marinha, Camachy, Gabriela Piraniego zajęli: Lucas Braga, Vinicius Balieiro, Vinicius Zanocelo.

Trener Santos postanowił bronić wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za napastnika Marcosa Guilhermego wszedł Mádson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Santos utrzymać prowadzenie. Minutę później w drużynie Santos doszło do zmiany. Danilo Boza wszedł za Kaia Jorgego. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej szóstej minucie pojedynku, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Viniciusowi Zanocelowi i Martínowi Benítezowi.

Igor Vinicius de Souza85′
80′ Guilherme de Aguiar Camacho
Emiliano Ariel Rigoni81′
 27′ 71′ Mário Sérgio Santos Costa
Gabriel Davi Gomes Sara61′ 72′
90′ Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Welington Damascena Santos
Jean Mota Oliveira de Sousa
Igor Matheus Liziero Pereira
 44′ 81′ Gabriel Cordeiro Pirani
Eder Citadin Martins72′
45′ 90′ Kaio Jorge Pinto Ramos
Luciano da Rocha Neves44′
Vladimir Orlando Cardoso de Araújo Filho
Lucas Estella Perri
João Paulo Silva Martins
Luis Manuel Orejuela García
90′ Danilo Boza Junior
Leonardo Pinheiro da Conceição81′
Ontilasi Junior de Moraes Rodrigues
Shaylon Kallyson Cardozo
Kaiky Fernandes Melo
Vitor Frezarin Bueno
90′ Mádson Ferreira dos Santos
Igor Silveira Gomes
Ivonei Junior da Silva Rabelo
Talles Macedo Toledo Costa81′
81′ 90′ Vinicius Nelson de Souza Zanocelo
Martín Nicolás Benítez72′ 90′
80′ Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho
Antonio Javier Galeano Ferreira72′
Ângelo Gabriel Borges Damaceno
Bruno Rafael Rodrigues do Nascimento
71′ Lucas Braga Ribeiro
Joao Rojas44′
Marcos Leonardo Santos Almeida
Pablo Felipe Teixeira

Przewaga drużyny Sao Paulo FC w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze Santos obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.