Santos - Palmeiras 2-2 (1-0). Liga brazylijska - 24. kolejka Serie A

5 grudnia na Estádio Urbano Caldeira odbyło się starcie 24. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Santos i Palmeiras. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

24. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-05 21:00 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
Willian 63'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 meczów zespół Santos wygrał 15 razy i zanotował 13 porażek oraz osiem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Yeferson Soteldo z zespołu gospodarzy. Była to 22. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos w 38. minucie spotkania, gdy Diego Pituca strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Kaio Jorge.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Santos.

W 54. minucie żółtą kartkę otrzymał Lucas Verissimo z Santos. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Raphael Veiga. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 59. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Lucasowi Limie, piłkarzowi gości. W 60. minucie Alison został zastąpiony przez Viniciusa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Palmeiras przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie Willian dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Zé Rafael.

W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Emersona Santos, zawodnika Palmeiras. W tej samej minucie trener Palmeiras postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Gabriel Silva, a murawę opuścił Willian. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Santos doszło do zmiany. Bruninho wszedł za Lucasa Bragę.

Drużyna Santos otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 71. minucie gola wyrównującego strzelił Marinho. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mayke z Palmeiras, a w 86. minucie Diego Pitucę z drużyny przeciwnej. W czwartej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Zé Rafael, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Minutę później w drużynie Santos doszło do zmiany. Laércio wszedł za Felipe Jonatana.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Mayke Rocha de Oliveira73′
54′ Lucas Verissimo da Silva
Luan Garcia Teixeira
Luan Peres Petroni
Alan Empereur88′
90′ Felipe Jonatan Rocha Andrade
Matías Nicolás Viña Susperreguy
60′ Alison Lopes Ferreira
Emerson Raymundo Santos67′
69′ Lucas Braga Ribeiro
Gabriel Veron Fonseca de Souza
22′ Yeferson Julio Soteldo Martínez
Lucas Rafael Araujo Lima59′ 75′
 38′ 86′ Diego Cristiano Evaristo
José Rafael Vivian90′
 71′ Mário Sérgio Santos Costa
Lucas Esteves Souza
90′ Laércio Soldá
Benjamín Kuscevic Jaramillo88′
60′ Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho
Breno Henrique Vasconcelos Lopes75′
69′ Bruno Henrique Marques Torres

Tailson Pinto Gonçalves

Zawodnicy Palmeiras dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.