Santos Futebol Clube - Clube de Regatas do Flamengo 1-2 (0-1). Liga - 15. kolejka

W pojedynku 15. kolejki Serie A, który rozegrany został 3 lipca, zespół Santos FC przegrał z Flamengo-RJ-otem 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio Urbano Caldeira.

W  pojedynku 15. kolejki  Serie A, który rozegrany został 3 lipca, zespół Santos FC przegrał  z Flamengo-RJ-otem  1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio Urbano Caldeira.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań jedenastka Flamengo-RJ-otu wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

W zdobyciu bramki pomógł Everton Ribeiro.

W tym czasie piłkarze Flamengo-RJ-otu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie Pedro dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Santos FC: Felipe Jonatanowi w 24. i Angelowi Gabrielowi w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Flamengo-RJ-otu.

W 56. minucie kartkę obejrzał Guilherme Camacho z Santos FC. W 59. minucie Auro da Cruz został zmieniony przez Rwana Seca.

W tej samej minucie Angelo Gabriel został zmieniony przez Brunona Oliveirę, co miało wzmocnić drużynę Santos FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vitinha na Lazara. W 63. minucie kartkę dostał Thiago Maia, zawodnik Flamengo-RJ-otu.

Piłkarze Santos FC w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Vinicius Zanocelo.

W 68. minucie boisko opuścili piłkarze Flamengo-RJ-otu: Gabriel Barbosa, Diego, Giorgian de Arrascaeta, a na ich miejsce weszli Marinho, Everton Ribeiro, Victor Hugo. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Viniciusa Zanocela z Santos FC, a w 70. minucie Gabriela Barbosę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Flamengo-RJ-otu w 73. minucie spotkania, gdy Gabriel Barbosa strzelił drugiego gola. Chwilę później trener Santos FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Leo Baptistao. Na boisko wszedł Ricardo Goulart, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy Santos FC: Carlos Sanchez, Lucas Pires, a na ich miejsce weszli Vinicius Zanocelo, Felipe Jonatan. Niedługo później trener Flamengo-RJ-otu postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika Pedro wszedł David Luiz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Flamengo-RJ-otu utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Piłkarze Santos FC dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.